Na Vysočinu dorazil Létající nosorožec

Na Vysočinu přiletěli první zahraniční piloti, kteří se zúčastní vojenského cvičení Létající Nosorožec. Na základně v Náměšti nad Oslavou už dosedla britská letadla Tornado. Do konce víkendu se očekává přílet dalších desítek strojů a dvou tisíc zahraničních vojáků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Panavia Tornádo | Foto: FAS

Společně s českou armádou budou cvičit od třetího do dvacátého prvního května. Jak upozorňuje velitel základny Libor Štefánek, piloti mají naplánováno i mnoho nočních letů.

„Denně kromě soboty a neděle budeme začínat v osm hodin ráno a budeme létat do jedné hodiny v noci. V nočních hodinách to ale budou jen jednotlivé lety, které budou omezeny tak, aby dopad hluku byl co nejmenší,“ ujistil Štefánek.

Piloti budou využívat nejen Vysočinu, ale také prostor Olomouckého, Pardubického, Jihomoravského, Moravskoslezského, Plzeňského a Středočeského kraje. Cílem akce je výcvik předsunutých leteckých návodčích a nácvik koordinace vedení ostrých střeleb letectva a dělostřelectva.

Igor Maňour, Daniel Burda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme