Parkování v Krkonoších je během zimní sezóny složitější

Dovolenou v Krkonoších mohou znepříjemnit problémy s parkováním. Těmi nejčastějšími jsou například vyšší než inzerovaná cena, složitě napsaný ceník nebo pokuta za parkování na zakázaném místě.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na sjezdovce (ilustr. obr.)

Na sjezdovce (ilustr. obr.) | Foto: Radana Schaeferová

„Vyrazili jsme na túru do Pece pod Sněžkou, a když jsme se vrátili a chtěli jsme odjet, tak po nás chtěli za parkování místo 60 korun 120. Bylo nám to odůvodněno tak, že 60 korun platí pro lyžaře s permanentkou,“ popisuje nepříjemný zážitek s parkováním Zdeněk Hendrych.

I šedesát korun navíc může zkazit vzpomínky na hezký výlet po horách. Právě podmínky parkování v Peci pod Sněžkou jsou nejsložitější ze všech krkonošských středisek.

Za celodenní parkování zaplatí řidiči 120 korun, slevu mají ale lyžaři, vysvětluje Zina Plchová za ski resort Černá hora – Pec

Přehrát

00:00 / 00:00

O parkování v Krkonoších se zajímala reportérka Hana Novotná

„Pro jednodenní lyžaře je tu nabídka 50procentní slevy. Zaplatí za celodenní parkování 60 korun, pokud při placení parkovného předloží jednodenní dospělý skipas s účtenkou,“ říká.

Pro řidiče jednodušší je systém parkovného v Janských Lázních. Všichni řidiči, ať s permanentkou nebo bez, tam za celý den zaplatí 60 korun, existují ale i výjimky. Při večerním lyžování je parkování zdarma.

Úplně nejjednodušší je systém parkování ve Špindlerově Mlýně. Parkoviště tam jsou zdarma. A vyplatí se je využívat. Parkování mimo vyznačené plochy je totiž v celém horském středisku zakázané.

Kvůli dohledu nad správným parkováním město obnovilo také městskou policii. „V zimním období jsme vždy zaznamenávali problémy s dopravou, takže není to za účelem represí, ale zlepšení dopravy v zimě,“ tvrdí starosta Vladimír Staruch.

Správné parkování je v horských střediscích důležité hlavně v zimě. Hlavní důvody jsou dva - silnice musí být prázdné, aby se z nich dal odklízet sníh. A musí být také zajištěný volný průjezd pro jednotky záchranného systému, tedy lékaře, horskou službu nebo hasiče.

Hana Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme