Podle politologa bude druhé kolo prezidentských voleb velmi těsné

Za čtrnáct dní čeká Českou republiku druhé kolo prezidentských voleb. Postupují do něj Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg. Podle politologa Pavla Šaradína budou výsledky druhého kola velmi těsné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První kolo přímé prezidentské volby v Česku | Zdroj: ČTK

„Výsledek se úplně odhadnout nedá. V každém případě je pro demokracii a pro politický systém dobré to, že kandidují dva naprosto odlišní kandidáti. A volební účast nemusí být nijak nízká,“ řekl Šaradín.

Kampaň podle něj může být spíš negativní. „Protože oba dva tábory si budou připomínat některé věci z minulosti, popřípadě i ze současnosti. To nepochybně může mobilizovat voliče,“ doplnil politolog.

„Pokud se podíváme na liberální tábor, tak při součtu by mohlo dojít k tomu, že skutečně Karel Schwarzenberg bude prezidentem České republiky, ale výsledky budou patrně velmi těsné,“ uzavřel.

V prvním kole prezidentské volby získal Miloš Zeman 24,21 procent hlasů, Karel Schwarzenberg 23,4 procent. Na rozdíl od celostátních výsledků se ale přímo v Olomouckém kraji umístil za Zemanem na druhém místě Jan Fischer.

Blanka Mazalová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme