Pozďátky se zbaví zápachu a potkanů. Končí pět let starý sousedský spor

Pozďátkami na Třebíčsku se přestane šířit zápach. Veterináři odtud dnes odvezou poslední zvířata, která v otřesných podmínkách chovali dva místní bratři. Zvířata žila v temných kobkách ve vlastních výkalech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dům v Pozďátkách na Třebíčsku, kde dva bratři žili společně se zvířaty | Foto: Michal Malý

Tímto udělají veterináři společně s ochránci zvířat definitivní tečku za kauzou Pozďátky. Skončí tak sousedské spory, které trvaly bezmála pět let.

Dva bratři léta obtěžovali zápachem okolí. V malém domě chovali více než 60 psů, prasata, krávu a drůbež. Společně se zvířaty žili v jedné místnosti plné výkalů.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Pozďátkách natáčel reportér Michal Malý

„Je to paráda. Člověk se konečně vyspí, v létě si nemohl otevřít okno. Když jsem mu řekl, že ráno od pěti vstávám, řekl mi, já taky. Co na to říct," popisuje místní obyvatel Zdeněk Klement.

Obyvatelé Pozďátek si oddychnou nejenom od nesnesitelného zápachu, ale brzy snad také potkanů, kteří se z domku dvou bratrů šířili do celého okolí.

„Je to úleva, veliký klid. Ale ti potkani tady jsou pořád. Zápach už ale necítím, jsem nejšťastnější člověk, že to takhle dopadlo,“ tvrdí sousedka Dana Mourková.

Dům v Pozďátkách na Třebíčsku, kde dva bratři žili společně se zvířaty | Foto: Michal Malý

Michal Malý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme