Soutěž o šestimiliardovou přestavbu trojské čističky nabírá další zpoždění

Pražský magistrát posunul termín pro podání nabídek do více než šestimiliardové zakázky na přestavbu trojské čistírny odpadních vod. Důvodem je žádost Evropské komise a také ministra životního prostředí Tomáše Chalupy kvůli dosud nevyřešeným otázkám kolem této stavby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ropná rafinérie | Foto: Comstock Images

Výběrové řízení se týká zatím první etapy na rozšíření čistírny, takzvané nové vodní linky za 6,2 miliardy. Celkově bude čistírna stát více než 11 miliard korun.

Praha potřebuje novou čistírnu, protože ta stávající nevyhovuje normám Evropské unie a městu ročně hrozí několikamilionové pokuty. V projektu se počítá se zhruba šestimiliardovou dotací z evropských fondů. Ta ale dosud není jistá, a proto město soutěž prodloužilo.

Aby Evropská komise s dotací souhlasila, musí s ní město dořešit nejen technické parametry čistírny, ale i vztah s firmou Veolia.

Té Praha čistírnu stejně jako celé vodovodní hospodářství dlouhodobě pronajala. Za takových podmínek ale Brusel odmítá miliardy poslat.

Od prvního zveřejnění zakázky v září loňského roku jde už o její šestou úpravu. Původně měl termín pro zájemce vypršet zítra, nově se tak stavební firmy mohou hlásit až do 21. června.

Petr Sehnoutka, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme