Šumava má novou atrakci: 'modravský obývák'

Obec Modrava, která leží uprostřed Národního parku Šumava, se rozhodla nečekat na to, co přinese čas a někdo jiný, a začala sama jednat. Široko daleko nejbohatší vesnice teď připravuje vlastní marketingovou strategii a turistům chce v budoucnu nabídnout na Šumavě nevídané.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Modravské slatě

Modravské slatě | Foto: Správa NP a CHKO Šumava

„Samozřejmě, že obec Modrava, ať chce nebo nechce, je centrální obcí na Šumavě. A tím, že byl na Šumavě vyhlášen národní park, je i centrální obcí národního parku,“ vysvětluje Antonín Schubert ve své kanceláři starosty Modravy.

„Navíc správné území obce Modrava je vlastně zrcadlovým územím NP Bavorský les, takže podmínky jsou tady na Modravě specifické. To vytváří požadavek na nějaký speciální marketing na Modravě,“ uvádí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nejen o nové modravské atrakci hovořila se starostou Modravy Antonínem Schubertem reportérka Lucie Husárová.

Součástí novinek na Modravě, odkud je to do nejbližšího města 35 kilometrů, je i takzvaný modravský obývák. „Je to taková vyhlídková galerie na soutoku Modravského a Roklanského potoka,“ říká Schubert.

„Celkem je tam devět křesílek a tři stolky. Z jihovýchodní strany je to prosklené. Sklo tam není proto, aby tam likvidovalo přírodu, třeba ptáky, ale budou na něm texty o tom, co je to šumavská voda, jak se využívala. Bude to prostě taková nosná informace pro návštěvníky,“ přiblížuje.

Historie Modravy

V budoucnu by se podle Schuberta mělo mnohem víc dít také na Filipově Huti, která patří k Modravě. Pokud obec projekt dotáhne do konce, návštěvníci Šumavy se na takzvané Filipce dozvědí, co všechno se v minulosti v místech jen kousek od bavorských hranic dělo.

„Je potřeba nějakým způsobem historii tady připomenout a vložit to do marketingu. Protože mnohdy se zdá, že historie Šumavy v roce 1991 vyhlášením národního parku. Takže součástí marketingu by mělo být i připomenutí, že od roku 1948 do roku 1989 to bylo nepřístupné území,“ vysvětluje starosta.

Modrava také buduje malé kongresové centrum, počítá se s byty, velkým parkovištěm a novým informačním střediskem.

Lucie Husárová 1, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme