Tábory nejsou jen pro děti. Za letním dobrodružstvím se vydávají i senioři

Chatky, stany nebo totemy na Vysočině zaplnili opět po roce táborníci. Nejde ale zdaleka jen o děti, na tábor se vydávají také senioři. Letní dobrodružství se stezkou odvahy, plněním bobříků a opékáním buřtů v tuto chvíli zažívají ve Zvoli nad Pernštejnem. Nejstarší účastnici přitom bude brzy devadesát let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled do stanu | Foto: Pavel Pavlas

„Bude mi skoro 90. Takže je to můj první tábor,“ říká Jiřina Růžičková. Táborová vedoucí Ilona Tegzová by mohla být její pravnučkou.

Letní akce ve westernovém městečku teprve začíná, táborníci tak mají veškerá dobrodružství teprve před sebou.

Obzvlášť se na letní zážitky těší ti, kteří se táboru pro seniory účastní vůbec poprvé. „Večer mají posezení s indiány. Potom si vyzkouší discgolf. To si zavzpomínáte na léta, kdy jste házeli s talířem. I country tanečky jsou na westernu,“ vysvětluje táborníkům jejich vedoucí.

Dámy se na tanec s indiány důkladně připravují. „Budou nás učit indiánské tance. Potom se budeme fotit v krojích. Asi budeme vystupovat. Z toho bychom měly trošku strach, abychom to udýchaly,“ smějí se Draha Kračmarová z Litovle a Dagmar Kočí z Přerova.

Na netradiční tábor pomáhaly seniorům balit jejich rodiny. „Dětem jsem řekla, že chci na tábor, takže jsem sehnala kamarádku, abych nejela sama. Nikde jsem takhle nebyla, kromě pionýrských táborů,“ prozrazuje Lída Kučerová z Jihlavy.

Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme