Tříkrálová sbírka začala i na Zlínsku, do ulic vyrazili koledníci

Bezmála tisícovka koledníků dnes vyrazí na Tříkrálovou sbírku také na Zlínsku. Téměř tři sta skupinek pak obejde přes čtyřicet měst a obcí. Vloni vybrali přes milion a tři sta tisíc korun. Také letos chtějí větší část věnovat na přímou materiální pomoc sociálně potřebným.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tříkrálová sbírka v Uherském Hradišti

Tříkrálová sbírka v Uherském Hradišti | Zdroj: ČTK

„Je to od otopu někde ve vzdáleném domečku, kde bydlí sama babička, skutečně si nezvládne třeba připravit sama dřevo, až po místní nemocnici, kde je třeba na léčebně dlouhodobě nemocných zakoupit antidekubitní matrace nebo dýchací přístroje, které potom dál se půjčují třeba onkologicky nemocným pacientům a podobně,“ říká projektová manažerka Pavla Romaňáková.

Okresní Charita byla v roce 2000 s tímto projektem první v republice, ostatní Charity se přidaly později.

„V tuto chvíli je pod hlavičkou Charity Zlín zaregistrováno 279 skupinek koledníků. Představme si tří až čtyřčlennou skupinku, buď je tam jeden dospělý, který je jedním ze tří králů, a nebo jsou to děti a doprovod. Takže téměř tisícovka, pokud dobře počítám. Přímo Charitě Zlín se vrací více jak polovina financí, které se tady vykoledují,“ říká Romaňáková.

Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme