V Chrudimi po letech odkladů začala stavba obchvatu města

Po letech odkladů začala stavba obchvatu Chrudimi. Na letošní rok je k dispozici 165 milionů korun. Ty chce Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) použít na nezbytné přeložky a mostní konstrukce. Není ale vyloučené, že se ze státního rozpočtu ještě letos podaří získat i další peníze. Ty by pak měly směřovat na vybudování půlkilometrové estakády přes řeku Chrudimku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chrudim, náměstí | Foto: Marína Dvořáková

Stavba samotné komunikace potrvá tři sezony. „Dneska jsme ve fázi, že jsme zahájili vlastní obchvat města Chrudim. Zahájili jsme ho sice jenom částmi, které se netýkají hlavní trasy – děláme přeložky silnic nižších tříd a přeložky inženýrských sítí – ale obchvat je zahájen, je předáno staveniště,“ popsal aktuální stav ředitel pardubické pobočky ŘSD Bohumil Vebr.

Popsal, že hlavní silnici první třídy kříží několik silnic druhých a třetích tříd, které které vyžadují mimoúrovňové křížení. „Takže budeme stavět mostní objekty na těchto komunikacích a ve spolupráci s krajem provedeme přeložky těchto silnic nižších tříd,“ řekl Vebr.

Připravená je prý také přeložka horkovodu v celé trase obchvatu. Ta podle Vebra musí být dokončená do srpna letošního roku, před zimní sezonou.

Josef Kopecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme