Vlaky na trase Praha–Kolín budou zpožděné až do odpoledne

Vlaky mezi Prahou a Kolínem nabírají zpoždění. Může za to noční závada na trati, železničáři ji opravili až ráno. Na jízdní řády se pořád ještě nedá spolehnout. Některé spoje jezdí stále pozdě a to i o desítky minut.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tabule se zpožděním

Tabule se zpožděním | Foto: Aleš Kouba

„Vlaky, které dojely zpožděné do Pražského hlavního nádraží, nádraží úplně zaplnily. Vlaky, které jely zpátky na Moravu tak musely počkat až se uvolní koleje. Předpokládáme, že grafikon se bude stabilizovat ještě několik hodin. Odpolední špička by už ale měla být v pořádku a vlaky by měly jezdit podle pravidelného jízdního řádu,“ tvrdí mluvčí Českých drah Radek Jolík.

Důvodem chaosu bylo přerušení optického kabelu, který vede informace k výhybkám a k semaforům. Událost se dotkla tisíců cestujících a desítek vlaků, které ráno měly několikahodinové zpoždění. Podle Správy železniční a dopravní cesty už další komplikace nehrozí.

„Dodavatelská firma provedla opatření tak, abychom u dalších úseků v rámci železniční sítě, kde je obdobná technologie, nemohlo k něčemu takovému docházet,“ řekl mluvčí SŽDC Pavel Halla.

Igor Maňour, Libor Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme