LFA bude řešit počet hostování v rámci ligy, nová pravidla budou platit od přespříští sezony

Ligová fotbalová asociace (LFA) se bude zabývat otázkou hostování hráčů v nejvyšší soutěži. Od sezony 2021/22 by ráda zakotvila do řádů maximální počet těch, kteří budou moci hostovat z jednoho klubu v druhém. Chce také upřesnit, zda budou smět proti mateřskému týmu nastoupit.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dušan Svoboda. | Foto: Kateřina Šulová | Zdroj: ČTK

V lize na konci minulé sezony několikrát došlo k situaci, že tým nesměl kvůli dohodě s jiným klubem nasadit i několik hráčů a nastoupil velmi oslaben.

Slavia vykročí za obhajobou v Budějovicích, týmy čekají před každým kolem testy na koronavirus

Číst článek

Stabilní členy základní sestavy nemohly využít například Liberec a Jablonec proti pražské Slavii. Severočeské kluby si tak musely vypomoci i nezkušenými mladíky a proti ligovému mistrovi měly jen malou šanci na bodový zisk. Několik hráčů bude v Liberci z Edenu hostovat i v nadcházejícím ročníku a situace se může opakovat.

LFA se bude otázkou hostování zabývat. „Je to pro nás velké téma, zcela jistě to budeme řešit. Ještě jsme to neudělali na tuhle sezonu, ale v průběhu téhle sezony to budeme chtít na tu další regulovat tak, aby byl prostě limit, kolik z jednoho klubu může jít do druhého maximálně hráčů na hostování. S tím, abychom vyřešili otázku, jestli proti svému mateřskému klubu můžu, nebo nemůžou hrát,“ uvedl na tiskové konferenci předseda LFA Dušan Svoboda.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme