Dallas porazil Edmonton 3:1 a srovnal stav semifinálové série play-off. Hrdinou byl Marchment

Hokejisté Dallasu porazili na svém ledě Edmonton 3:1 a vyrovnali stav finále Západní konference NHL na 1:1. Domácí útočník Radek Faksa zůstal mimo sestavu. Nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen Mason Marchment, který ve 44. minutě zlomil nerozhodné skóre.

Mason Marchment vstřelil vítězný gól v zápase Dallasu proti Edmontonu

Mason Marchment vstřelil vítězný gól v zápase Dallasu proti Edmontonu | Foto: Jerome Miron-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Dallas změnil po prohře v úvodním zápase složení čtvrté formace a Radka Faksu nahradil Ty Dellandrea. Domácí udeřili ze své první střely v utkání, z přečíslení dva na jednoho se prosadil ve čtvrté minutě Jamie Benn. Edmonton odpověděl už za 44 sekund, z dorážky vyrovnal Connor Brown.

Dallas nasměroval k výhře Marchment, který tečoval střelu Ryana Sutera. Výsledek zpečetil Esa Lindell, který při hře Edmontonu bez gólmana trefil z obranné modré čáry prázdnou branku.