Hokejový Litvínov vyhrál na Spartě a už není poslední, vedoucí Plzeň schytala debakl v Hradci Králové

Litvínov zvítězil na Spartě 6:3 a odlepil se ode dna extraligové tabulky. Mountfield rozdrtil vedoucí Plzeň 6:0. Chomutov porazil doma Jihlavu 4:2 a poslal svého soupeře na poslední místo. Olomouc přehrála Liberec 4:1. Mladá Boleslav udolala Pardubice 3:2 po prodloužení.

Praha, Chomutov (Aktualizováno: 20:16 10. 12. 2017) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Litvínovský Michal Trávníček se raduje ze vstřelené branky proti Spartě.

Litvínovský Michal Trávníček se raduje ze vstřelené branky proti Spartě. | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

HC Sparta Praha – HC VERVA Litvínov 3:6

Hokejisté pražské Sparty se v letošní sezoně zatím hledají. Ve dvou posledních zápasech prohráli a v tabulce byli až osmí. A zlepšení nepřišlo ani proti dosud poslednímu Litvínovu, přestože Sparta začala dobře a zásluhou Zbyňka Michálka ve třinácté minutě vedla. Jenže už o minutu později vyrovnal v přesilovce litvínovský Sörvik.

Ve druhé třetině Litvínov podruhé využil přesilovou hru díky teči Františka Lukeše a Severočeši šli do vedení. Do kabiny šli ale hráči za vyrovnaného stavu, protože se dvě minuty před pauzou trefil Lukáš Pech, i když jeho branku musel potvrdit videorozhodčí.

V poslední části hosté utekli do dvoubrankového vedení, když se nejdřív prosadil Michael Vandas a po něm svůj druhý přesilovkový zásah v zápase zazanmenal František Lukeš. Tři minuty před koncem poslal puk do prázdné branky František Gerhát a Litvínov už vedl 5:2. Za Spartu sice ještě o sedm vteřin později snížil Robert Říčka, ale poslední slovo měli hosté, když Michal Trávníček přidal další trefu do prázdné branky.

Piráti Chomutov – HC Dukla Praha 4:2

Do utkání vstoupili o něco aktivněji domácí, ale po deseti minutách se Dukla probrala a do konce třetiny už Piráty do ničeho nepustila. Jenže ani jihlavští žádnou z příležitostí nevyužili, a tak skončila první třetina bez branek.

Tři minuty po začátku druhé třetiny se chomutovský stadion dočkal prvního gólu zápasu, když se tvrdou střelou prosadil obránce Pirátů Stanislav Dietz. Jihlavě se podařilo vyrovnat díky povedené teči Lukáše Žálčíka, ale o necelou minutu později vrátil podobným způsobem chomutovským vedení Nicolas Hlava.

Zkraje třetí části poslal Chomutov do vedení přesilovkovou trefou Vladimír Růžička. Jihlavští ještě zvládli utkání zdramatizovat zásluhou Tomáše Jiránka, ale vítězství domácím definitivně pojistil gólem do prázdné branky Ivan Huml. Chomutovští hokejisté tak vyhráli 4:2 a tříbodového zisku se dočkali poprvé po měsíci a půl.

Při hře pět na pět to skřípe, v oslabení i v přesilovkách se jí daří. Hokejová Sparta vyzve Litvínov

HC Olomouc – Bílí Tygři Liberec 4:1

Domácí Olomouc vedla od sedmé minuty, kdy se bekhendovou střelou nad beton libereckého brankáře prosadil František Skladaný. O necelých osm minut později už Hanáci vedli o dvě branky zásluhou Marka Laše.

Ve druhé části diváci gól neviděli, přestože měla obě mužstva k dispozici výhodu hned několika přesilových her. V samém závěru třetiny se do obrovské příležitosti dostal olomoucký Vlach, ale trestuhodně minul odkrytou branku.

Na začátku třetí třetiny snížil liberecký Dominik Lakatoš, ale o deset minut vrátil domácím dvoubrankové vedení přesnou střelou Vilém Burian. Čtyři vteřiny před koncem ještě trefil prázdnou klec Jan Káňa, a tak Olomouc nakonec zvítězila 4:1.

BK Mladá Boleslav – HC Dynamo Pardubice 3:2 po prodloužení

Na začátku zápasu se hrál v Mladé Boleslavi svižný hokej a brankáři na obou stranách měli dost práce, jenže ani jeden z týmů branku vstřelit nedokázal. Postupem času se zajímavé příležitosti ze hry vytratily a hráči tak šli do kabin za bezbrankového stavu.

V polovině druhé třetiny ukončil čekání na gól domácí Tomáš Urban, který tečoval do branky Kurkovu ránu od modré čáry. Necelou minutu před koncem se ale Pardubicím povedlo v přesilovce vyrovnat, když Rostislav Marosz využil Rolinkovu chytrou zpětnou přihrávku.

V poslední třetině hosté vývoj utkání otočili díky pohotovému zakončení Petra Sýkory. Boleslavští se pak usilovně snažili o vyrovnání a nakonec se dočkali pouhých šest vteřin před koncem. Oldřich Kotvan poslal tvrdou střelou utkání do prodloužení, ve kterém zajistil Mladé Boleslavi bod navíc střelou z úhlu Radan Lenc.

Mountfield HK – HC Škoda Plzeň 6:0

Utkání druhého Mountfieldu s vedoucí Plzní slibovalo vyrovnanou bitvu, jenže nakonec šlo o jasnou záležitost. První branku domácích vstřelil v osmé minutě Radek Smoleňák, který si tak připsal už druhý zásah ve druhém zápase v hradeckém dresu. Ještě před koncem první třetiny vedli Východočeši o dva góly, když Jaroslav Bednář chytře obkroužil bránu a zasunul puk za bezmocného brankáře Svobodu.

Ve druhé třetině byli hráči Mountfieldu stále aktivnější a v polovině utkání přidal jejich třetí branku po samostatném úniku Jan Berger. Oslabené Plzni, v jejíž sestavě chyběli zranění Gulaš a Kindl, se vůbec nedařilo a nepomohly jí ani dvě přesilové hry.

Ve třetí části přidal další dvě branky domácích Rudolf Červený a dvě minuty před koncem uzavřel skóre na konečných 6:0 lotyšský obránce Oskars Cibulskis. Hradec Králové tak uštědřil vedoucímu týmu extraligy pořádný výprask a v tabulce na něj ztrácí už jen tři body.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 10. 12. 2017)