Rusové nasázeli šest gólů Bělorusku, Američané si poradili s Německem

Hokejisté Ruska si na mistrovství světa v Dánsku zatím počínají suverénně. V pondělním utkání proti Bělorusku dokázali Rusové zvítězit 6:0 a po třech odehraných zápasech mají skóre 20:0. Američané dlouho hledali recept na německého brankáře Niklase Treutla, nakonec ale porazili svého soupeře 3:0.

Kodaň Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brankář Niklas Treutle dlouho držel německý tým ve hře.

Brankář Niklas Treutle dlouho držel německý tým ve hře. | Foto: Petr David Josek | Zdroj: AP

Bělorusko - Rusko 0:6

Rusové šli proti Bělorusku do vedení už v šesté minutě po povedené akci Pavla Dacjuka, který se zmocnil puku, obkroužil s ním branku a pak ho zasunul za brankovou čáru u pravé tyče. Rusové dál dominovali a po necelých šesti minutách druhé třetiny vedli o dva góly, když se po přesné Barabanově přihrávce prosadil volný Maxim Šalunov.

Na 3:0 pak ještě před polovinou zápasu zvýšil Ilja Kablukov, který dorazil puk do branky po akci Alexandra Barabanova. Čtvrtý gól a zároveň svůj druhý v utkání pak přidal v poslední minutě druhé části Pavel Dacjuk, který se v přesilovce trefil přesně do horního růžku běloruské brány.

V poslední části pak Rusové své vedení ještě navyšovali - na 5:0 zvyšoval šikovnou tečí Zajcevovy střely Maxim Mamin a šestý gól přidal o dvě minuty později Kiril Kaprizov. Rusové tak ani ve třetím utkání na mistrovství světa v Dánsku neinkasovali a po dvou vítězstvích 7:0 nad Rakouskem a Francií tentokrát porazili 6:0 Bělorusko.

Skupina A (Kodaň):

Rusko - Bělorusko 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Dacjuk (Dadonov), 26. Šalunov (Barabanov, Kablukov), 30. Kablukov (Barabanov, Trjamkin), 40. Dacjuk (Chafizullin, Šalunov), 46. Mamin (Zajcev), 48. Kaprizov (Dacjuk, Dadonov). Rozhodčí: Kaukokari (Fin.), Sjöqvist (Švéd.) - Lhotský (ČR), McCrank (Kan.). Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 6360.

Mistrovství světa - Skupina A (PLATNÉ K 7. 5. 2018)

USA - Německo 3:0

Němci se zvučného soupeře nezalekli a nehráli ustrašeně, přesto bylo od začátku utkání jasné, který tým je favoritem. Američané byli aktivnější a dostávali se do více příležitostí, jenže Německo dlouho odolávalo, a to hlavně díky skvělému výkonu brankáře Niklase Treutla. Sedmadvacetiletý gólman se blýskl hlavně v 11. minutě, kdy na poslední chvíli fantasticky hokejkou zasáhl proti Atkinsonově dorážce do odkryté brány.

Treutle čaroval i ve druhé třetině. Poradil si s únikem Colina Whitea a pak předvedl několik výborných zákroků při jedné z amerických přesilovek. Nakonec ale právě častá vyloučení Němce srazila. Dvě vteřiny po polovině zápasu konečně překonal německého brankáře v přesilové hře přesnou střelou americký kapitán Patrick Kane. A o dvě minuty později zvýšil na 2:0 opět v početní výhodě Derek Ryan.

Ve třetí třetině měli obrovskou šanci i Němci, jenže tentokrát se zaskvěl zase americký gólman Keith Kinkaid, když betonem na brankové čáře zastavil puk po německém závaru. Místo snížení tak přišel ještě třetí americký gól, o který se postaral Alex debrincat. Alespoň čestný gól pak mohli dát za Německo Seidenberg a Plachta, jenže první zmiňovaný ztroskotal na Kinkaidovi, druhý trefil jen tyč.

Skupina B (Herning):

USA - Německo 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 31. P. Kane (J. Gaudreau, Atkinson), 33. D. Ryan (P. Kane, Hughes), 51. DeBrincat (P. Kane). Rozhodčí: Jeřábek (ČR), Rantala - Sormunen (oba Fin.), Otmachov (Rus.). Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 10.301.

Mistrovství světa - Skupina B (PLATNÉ K 7. 5. 2018)
1. USA 3 2 1 0 0 12:4 8
2. Kanada 3 2 0 1 0 21:6 7
3. Finsko 2 2 0 0 0 16:2 6
4. Norsko 2 0 1 1 0 7:7 3
5. Německo 3 0 0 2 1 6:11 2
6. Lotyšsko 2 0 1 0 1 4:10 2
7. Dánsko 3 0 1 0 2 4:13 2
8. J. Korea 2 0 0 0 2 1:18 0

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít