Reichel pomohl gólem a přihrávkou k remíze Toronta

Český hokejista Robert Reichel potvrdil i po pětidenní pauze způsobené Utkáním hvězd dobrou formu. V zápase zámořské NHL na ledě Tampy pomohl gólem a přihrávkou k remíze Toronta 4:4. Dařilo se i Romanu Čechmánkovi, který dvaadvaceti úspěšnými zákroky přispěl k výhře Los Angeles v Minnesotě 3:1.

NHL

NHL

Vyrovnávací branka Maple Leafs však vyvolala velké dohady. V poslední minutě třetí třetiny vyhodil Pavel Kubina z vlastního obranného pásma puk. Čárový rozhodčí odpískal zakázané uvolnění, ale televizní záznam přímo v hale prokázal, že se puku dotkl na modré čáře také hostující obránce. Hra se však přesunula do útočného pásma Toronta a Gary Roberts vyrovnal. U jeho trefy asistoval také Reichel.

Vítězný zápas má za sebou brankář Los Angeles Roman Čechmánek. Na výhře 3:1 na ledě Minnesoty se podílel dvaadvaceti úspěšnými zásahy. Díky vítězství se Kings posunuli na šesté místo tabulky Západní konference o dva body před St. Louis a Nashville.

Ruský hokejista Viktor Kozlov potřeboval pouhých sedm vteřin na to, aby rozhodl zápas mezi Floridou a Montrealem. Z nepříznivého stavu 0:1 otočil dvěma góly na konečných 2:1 pro Pantery, kteří hráli poprvé pod vedením trenéra Johna Torchettiho. Na druhou trefu přihrával Kozlovovi český obránce Lukáš Krajíček.

Ottawa rozhodla o vítězství na ledě St. Louis už v první třetině, kdy vstřelila všechny tři góly. Na výhře 3:1 se dvěma brankami podílel slovenský útočník Marián Hossa. Senátoři se tak dočkali zisku dvou bodů po třech zápasech. Jednou asistencí pomohl k výhře Karel Rachůnek.

Hokejisté Atlanty se po výborném začátku sezóny v tabulce Východní konference stále propadají. Ofenzivně silný tým sráží špatná obrana. Platilo to i v Calgary, kde Trashers prohráli 2:5. Obě branky hostů vstřelil Ilja Kovalčuk. Na první z nich mu nahrál Patrik Štefan, na druhou František Kaberle. Ve zbývajících dvou třetinách se střelecky prosadili pouze domácí.

Nejhorší tým NHL Pittsburgh dosáhl jednoho z nejhorších momentů ve své historii. Porážka s Bostonem 3:6 byla jeho dvanáctá v řadě, což je nový klubový rekord. Navíc vyrovnal rekord celé soutěže, když prohrál pojedenácté za sebou doma.

Především oba mladí brankáři mají největší zásluhu na remíze Colorada s New Yorkem Islanders 1:1. Dvaadvacetiletý Rick DiPietro v brance hostů pochytal 36 střel, jeho o rok starší protějšek Phillipe Sauve v dresu Avalanche zaznamenal o jeden zákrok méně. Na vyrovnávací gól Islanders nahrával obránce Roman Hamrlík.

Výsledky:

Buffalo - San Jose 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky: 15. a 41. Briere - 9. Ricci. Střely na branku: 35:28. Diváci: 9381

Philadelphia - New Jersey 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky: 15. Gagne, 23. D. Markov, 41. Handzuš, 51. Recchi - 44. S. Niedermayer. Střely na branku: 27:36. Diváci: 19.714

Tampa Bay - Toronto 4:4 (0:0, 2:2, 2:2)

Branky: 34. a 43. Lecavalier, 21. St. Louis, 43. Richards - 30. Sundin, 37. Reichel, 46. Nolan, 60. Roberts (Reichel). Střely na branku: 29:29. Diváci: 17.222

Florida - Montreal 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Branky: 22. a 22. Viktor Kozlov (na druhou Krajíček) - 16. A. Markov. Střely na branku: 22:41. Diváci: 17.104

St. Louis - Ottawa 1:3 (0:3, 0:0, 1:0)

Branky: 50. Danton - 15. a 17. Marián Hossa, 2. Alfredsson (Rachůnek). Střely na branku: 23:31. Diváci: 18.238

Pittsburgh - Boston 3:6 (2:2, 1:2, 0:2)

Branky: 5. a 19. Malone, 34. Bradley - 12. Samsonov, 14. Lapointe, 30. Knuble, 36. McGillis, 47. Rolston, 60. Thornton. Střely na branku: 33:27. Diváci: 10.741

Minnesota - Los Angeles 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky: 40. Brunette - 29. E. Belanger, 49. Klatt, 60. Laperriere. Střely na branku: 23:32. Diváci: 18.568. Roman Čechmánek odehrál v brance Los Angeles celý zápas a zlikvidoval 22 střel

Calgary - Atlanta 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)

Branky: 13. a 54. McAmmond, 56. a 60. Iginla, 25. Lombardi - 2. a 20. Kovalčuk (na první Štefan, na druhou F. Kaberle). Střely na branku: 27:25. Diváci: 16.549

Colorado - New York Islanders 1:1 (0:0, 1:1, 0:0)

Branky: 22. Kariya - 24. Czerkawski (Hamrlík). Střely na branku: 37:36. Diváci: 18.007