Blíží se 274. fotbalové derby pražských „S“

I ten největší fotbalový odpůrce ví, co to znamená, když se řekne - derby pražských „S". A i ten největší fotbalový odpůrce určitě už slyšel, že zápas Slavie se Spartou je na programu domácí Gambrinus ligy právě dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalová Gambrinus liga | Foto: F. Tichý

Vrcholem 9. kola Gambrinus ligy je dnešní dohrávka mezi Slavií a Spartou. Jako tradičně, hledat favorita tohoto vždy specifického zápasu, je více než obtížné.

Sparta po vlažnějším úvodu sezony nachází svoji formu. Mluvit by o tom mohli jak v Brně či Jablonci ale např. i na Sicílii. Výhra v domácím utkání Evropské ligy právě nad Palermem se konec konců líbila i v sešívaném klubu.

„Bavil jsem se. Krásný zápas, hodně gólů, tak abychom viděli takových zápasů víc,“ potvrzuje Karol Kisel.

Přehrát

00:00 / 00:00

Blíží se 274. fotbalové derby pražských „S“

Favorita ať hledají diváci

Letenský trenér Jozef Chovanec ale odmítá, že by právě výsledky jak v lize tak i vítězství nad Palermem, opravňovalo sparťanský klub postavit se do jasné pozice favorita nadcházejícího utkání.


„Teď je pro oba kluby nový zápas, nová výzva. Mluvit o tom, kdo je favoritem a kdo ne, to ukáže až samotný zápas. Tyhle spekulativní věci bych nechal na divácích, aby si s těmi myšlenkami pohrávali,“ říká Chovanec.

Zatímco Sparta začala vyhrávat a střílet góly, Slavia zatím marně svého střelce hledá. Z útočníků se v novém ročníku Gambrinus ligy trefil pouze Stanislav Vlček, navíc právě nad účastí tohoto hráče visí kvůli zdravotním problémům zatím velký otazník.

Zranění jsou ale momentálně jedním z problémů i na Letné. Kromě dlouhodobě zraněných Kušníra s Huškem se v utkání proti Palermu nemohl objevit ani Kamil Vacek, o jehož startu v Edenu se rozhodne pravděpodobně až na poslední chvíli.


Daří se spíše hostům

Derby, které začne v 18 hodin je v pořadí už 274. vzájemným zápasem obou slavných týmů. Ten první se uskutečnil v březnu 1896 před 121 diváky a skončil bezbrankovou remízou.

Především v poslední době ale platilo, že výhoda domácího prostředí nebyla žádnou výhodou. I to loňské podzimní derby např. Slavia doma gólem Wilfrieda nakonec prohrála 0:1.

„Bohužel nám se dařilo pomalu víc na Spartě, takže já věřím tomu, že se i tohle prolomí,“ doufá před samotným zápasem slávistický trenér Karel Jarolím.

Na dnešním utkání se přitom očekává návštěva kolem 12 tisíc fanoušků, ještě v roce 1965 ale podobný zápas obou týmů dokázal nalákat na Strahov více jak 50 tisíc lidí.

Petr Kadeřábek, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme