Chelsea s Čechem získala Ligový pohár, Rosický zpečetil výhru Arsenalu

Vydařené zápasy za sebou mají ve svých klubech fotbalisté Petr Čech s Tomášem Rosickým. Chelsea s brankářem Čechem porazila 2:0 Tottenham a popáté v historii vybojovala anglický Ligový pohár. Rosický svým gólem zpečetil výhru Arsenalu v utkání Premier League 2:0 nad Evertonem.

Petr Čech a Didier Drogba s pohárem pro vítěze anglického Ligového poháru

Petr Čech a Didier Drogba s pohárem pro vítěze anglického Ligového poháru | Zdroj: Reuters

Čech ve finálovém klání ve Wembley příliš práce neměl, ale v prvním poločase ho po přímém kopu Eriksena zachránilo břevno.

Chelsea se dostala do vedení v závěru prvního poločasu. Odražený míč po Willianově střele z přímého kopu poslal do sítě s pomocí teče stoper Terry. Krátce po změně stran navíc favorit přidal i druhý gól, když si v 56. minutě střelu Costy srazil nešťastně za záda vlastního gólmana Walker.

Svěřenci kouče Josého Mourinha ve zbytku zápasu své dvougólové vedení bez problémů uhlídali.

'Rosa' dal druhý gól

Rosický se na hřiště dostal až osm minut před koncem, kdy už Arsenal po trefě Girouda vedl. Kapitánovi české reprezentace stačilo pouhých sedm minut, aby přidal druhý uklidňující gól „Kanonýrů“.

Čtyřiatřicetiletý středopolař využil další asistenci Özila a po tečované střele zpoza vápna se mohl radovat ze své druhé branky v sezoně.

Arsenal se díky tříbodovému zisku posunul v tabulce anglické ligy na třetí příčku před Manchester United, před pátým Liverpoolem tým kouče Arséna Wengera udržel náskok tří bodů.

Tomáš Arsenal střílí gól, kterým přispěl Arsenalu k výhře 2:0 nad Evertonem | Foto: ČTK/AP

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít