Do čtvrtfinále Ligy mistrů postupují i Bayern Mnichov a Olympique Marseille

Fotbalisté Bayernu Mnichov zvládli bez problémů odvetu osmifinále Ligy mistrů s Basilejí a postupují. Bavorský velkoklub prohrál úvodní duel ve Švýcarsku 0:1, doma ale zvítězil jasně 7:0. Dál jde i Olympique Marseille. Po domácí výhře 1:0 sice podlehl v Miláně Interu 1:2, postupuje ale na pravidlo o větším počtu vstřelených gólů na hřišti soupeře.

Arjen Robben oslavuje gól, kterým poslal Bayern Mnichov proti Basileji do vedení 1:0 | Zdroj: ČTK

Bayern od začátku dokazoval, že nechce zopakovat nevýrazný výkon z prvního duelu v Basileji. Chybujícího soupeře zatlačil do hluboké defenzivy a bylo jen otázkou času, kdy se mu podaří skórovat.

To se povedlo už v 11. minutě Robbenovi, který dostal obloučkem přihrávku za obranu švýcarského týmu a z úrovně penalty poslal Mnichov do vedení. Domácí i potom bezpečně kontrolovali průběh zápasu a vytvářeli si další šance.

Dvě z nich proměnili ještě do konce prvního poločasu. Müller si naběhl ve 42. minutě na přesný centr a z malého vápna poslal míč z voleje podruhé za Sommerova záda. O chvíli později pak nebyl po perfektně zahraném signálu z trestného kopu problém pro Gomeze doklepnout míč do prázdné branky.

A kanonýr Bayernu tak začal svoje velké střelecké představení. Brzy po přestávce totiž přidal gól na 4:0, po hodině hry hlavou završil hattrick a v 67. minutě po další výborné Ribéryho přihrávce skóroval počtvrté. Mnichov pak přidal zásluhou Robbena ještě jednu branku, zvítězil 7:0 a bez problémů postoupil do čtvrtfinále Ligy mistrů.

Šťastný závěr Marseille

Také ve druhém utkání doháněl domácí tým – konkrétně Inter Milán – jednogólovou ztrátu z úvodního duelu. A italskému mužstvu se dlouho nedařilo překonat obranu Olympique Marseille. Až v 75. minutě prostřelil gólmana Mandandu nekompromisně Milito.

Jenže v nastaveném čase vyrovnal na 1:1 Brandao, dal důležitý gól na hřišti soupeře a rozhodl o postupu Marseille. Pro Inter pak byla jen malou útěchou proměněná Pazziniho penalta, kterou zvítězil v odvetě 2:1.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Inter Milán - Marseille 2:1 (0:0)
Branky: 75. Milito, 90.+5 Pazzini z pen. - 90.+2 Brandao. Rozhodčí: Proenca (Port.). ČK: 90.+3 Mandanda (Marseille). Diváci: 50.000. První zápas: 0:1, postoupilo Marseille.

Bayern Mnichov - Basilej 7:0 (3:0)
Branky: 44., 50., 61. a 67. Gómez, 11. a 80. Robben, 42. Müller. Rozhodčí: Clattenburg (Angl.). Diváci: 66.000. První zápas: 0:1, postoupil Bayern.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít