GL: Slavia neudržela v Olomouci vedení. Příbram prohrála vlastním gólem

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili ve svém prvním utkání jarní části Gambrinus ligy poslední celek tabulky Příbram 1:0, když si v 72. minutě dal vlastní gól Hájovský. Sigma Olomouc také brala všechny body, když doma zdolala pražskou Slavii 2:1. Městský rival slávistů ze Sparty rozstřílel Slovácko 4:0 a posunul se na druhé místo tabulky.

Utkání 17. kola první fotbalové ligy: SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha, 24. února v Olomouci. Martin Doležal z Olomouce (vlevo) a Milan Bortel ze Slavie. | Zdroj: ČTK

Mladá Boleslav vděčí za výhru soupeři

Mladoboleslavští hráči mohli jít do vedení už zkraje utkání, kdy si velkou šanci vypracoval Magera, jenomže gólman Hruška proti jeho pokusu reflexivně zasáhl a zachránil bezbrankový stav. Za Jablonec mohl skórovat Střihavka, jenomže jeho teči Krbečkovy střely přece jen kousek chyběl. V závěru poločasu bylo k vidění ještě po jedné šanci na obou stranách, do šaten se ale šlo za bezbrankového stavu.

Blízko ke gólu měl v 69. minutě Johana, jenomže hlavičkou mířil jen do spojnice břevna a tyče. Zápas rozhodl moment z 72. minuty, kdy si míč po rohu Jarolíma, který v mladoboleslavském dresu debutoval, nešťastně srazil do vlastní brány stoper Hájovský. Příbram už vyrovnat nedokázala.

Slavia neudržela v Olomouci vedení

Slavia na olomouckém trávníku na body nedosáhla, byť šla už v 8. minutě utkání do vedení. Před domácí šestnáctkou zpracoval dobrou přihrávku Marcel Gecov, který dalekonosnou střelou sice trefil brankáře Zlámala, jenž ale jeho střelu neudržel.

00:00 / 00:00

Reportáž Jaroslava Plašila z utkání Mladé Boleslavi s Příbramí, ve kterém si premiéru v Gambrinus lize odbyl David Jarolím

Jenomže jen o deset minut později bylo všechno úplně jinak. Ve 14. minutě utkání se k míči na pravé straně dostal Jan Schulmeister, jehož centr dokázal ve skluzu k bližší tyči uklidit Martin Doležal. A o čtyři minuty později dokonal obrat Michal Ordoš, když přeskočil slávistického gólmana Čontofalského. Jeho branka byla nakonec vítězná.

Sparta rozhodla během čtvrthodinky

Slovácko drželo na hřišti pražské Sparty dlouho naději na dobrý výsledek, jenomže patnáctiminutový herní výpadek ve druhém poločase jej stál bodový zisk.

V 67. minutě otevřel skóre utkání Tomáš Zápotočný, ke kterému se míč dostal od Kadlece přes Kweukeho. O sedm minut později zdvojnásobili domácí svůj náskok, po rohovém kopu otřel balon o tyč Václav Kadlec a balon skončil za zády gólmana Melichárka.

Slovácko pak nevyužilo možnost snížit, když Volešákův centr odvrátil před dotírajícím Doškem Švejdík, a ke slovu se znovu dostala Sparta. V 77. minutě napálil nejprve Kweuke z otočky tyč, ale k doraženému míči se dostal Václav Kadlec a svou druhou brankou v utkání zvýšil na 3:0. Zkázu Slovácka dovršil devět minut před koncem Roman Bednář, který upravil na konečných 4:0 pro Spartu.

Utkání 17. kola první fotbalové ligy Sparta Praha - 1. FC Slovácko 24. února v Praze. Petr Reinberk ze Slovácka (vpravo) a hráč Sparty Ladislav Krejčí. | Foto: ČTK

17. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - 1. FK Příbram 1:0 (0:0)
Branka: 72. Hájovský (vl.). Rozhodčí: Paták - Filípek, Mencl. ŽK: Nešpor, Mareš - Trapp, Pleško, Tarczal. Diváci: 2840.
Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Dosoudil, Šírl - Jarolím (90. Ševinský), Opiela (60. Ščuk) - Mareš (60. Sloboda), Magera, Štohanzl - Nešpor. Trenér: Minář.
Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišůn, Pleško - Krbeček, Trapp, T. Pilík (77. Koukal), Tarczal, Šlapák (72. Mareš) - Wágner (27. Střihavka). Trenér: Marko.

Sigma Olomouc - Slavia Praha 2:1 (2:1)
Branky: 14. Doležal, 17. Ordoš - 8. Gecov. Rozhodčí: Nenadál - Kodrula, Kříž. ŽK: Houska, Ordoš - Gecov, Bortel. Diváci: 5057.
Olomouc: Zlámal - Janotka, Šindelář, Dreksa, Vepřek - Houska, Pospíšil (69. Koutný) - Schulmeister (78. Petr), Ordoš, Navrátil (84. Varadi) - Doležal. Trenér: Pivarník.
Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Bortel, Dobrotka, Juhar - Zmrhal, Petrák, Gecov (72. Vošahlík), Mičola (83. Škoda) - Kisel (72. Škutka) - Fenin. Trenér: Rada.

Sparta Praha - 1. FC Slovácko 4:0 (0:0)
Branky: 74. a 77. Kadlec, 67. Zápotočný, 81. Bednář. Rozhodčí: Příhoda - Wilczek, Jiřík. ŽK: Vácha - Trousil, Mezlík. Diváci: 4566.
Sparta: Vaclík - Zápotočný, Holek, Švejdík, Hybš - Přikryl (63. Kweuke), Matějovský, Vácha, Krejčí (83. Jánoš) - Kadlec - Lafata (80. Bednář). Trenér: Lavička.
Slovácko: Melichárek - Kuncl, Trousil, Mezlík (79. Kovář), Reinberk - Hlúpik, Valenta (73. Trávník), Hofmann, Volešák, Kerbr - Došek. Trenér: Habanec.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít