Sledovali jsme ONLINE: Fotbalisté Jablonce deklasovali Duklu 6:0

Fotbalisté Jablonce smetli v předehrávce 10. kola Synot ligy pražskou Duklu. Severočeši nasázeli soupeři šest branek a sami naopak neinkasovali ani jednou. V tabulce nejvyšší domácí soutěže se dotáhli na vedoucí Plzeň.

Hráči Jablonce se radují z gólu Ruslana Mingazova

Hráči Jablonce se radují z gólu Ruslana Mingazova | Zdroj: ČTK

Jablonec po letním posilování myslí hodně vysoko. V letošním ligovém ročníku zatím prohrál jen dvakrát, a to s favority Plzní a Spartou.

V posledních třech zápasech inkasoval Baumit jediný gól, zapracovat tak chtěli svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého spíše na koncovce, což jim až nebývale vyšlo.

Už v 8. minutě dostal do vedení Jablonec po ideálním centru Pospíšila Martin Doležal. O chvíli později naběhly na konto domácích další dva zásahy. Svůj premiérový gól v Synot lize vstřelil zpoza vápna Ruslan Mingazov a vzápětí do vlastní branky hlavičkoval Lukáš Štětina.

Povedený první poločas Baumitu a naopak otřesnou první půli Dukly korunoval Filip Novák. Jablonecký obránce doklepl míč do branky po akci Romery.

Po přestávce jablonecká jízda pokračovala i nadále. Na 5:0 zvyšoval po přiťuknutí od Doležala záložník Rossi. Třiatřicetiletý Brazilec zamířil přesně na vzdálenější tyč Radovy branky.

Spoluhráče Rossiho pak napodobil podobnou střelou Novák. Jablonecký obránce se prosadil podruhé v zápase a celkem již popáté v letošním ročníku.

10. kolo první fotbalové ligy:

Baumit Jablonec - Dukla Praha 6:0 (4:0)

Branky: 37. a 77. F. Novák, 8. Martin Doležal I., 16. Mingazov, 18. vlastní Štetina, 57. Rossi. Rozhodčí: Lerch - Wilczek, Vlasjuk. ŽK: Berger, Jeřábek (oba Dukla). Diváci: 2246.

Jablonec: V. Hrubý - Romera, Pernica, M. Kysela, F. Novák - Rossi, Hübschman - Kopic, M. Pospíšil (81. Čížek), Mignazov (76. Moulis) - Martin Doležal I. (68. Jun). Trenér: Šilhavý.
Dukla: F. Rada - Karavajev, Jeřábek, Štetina (46. Polom), Matěj Hanousek - Hlinka, Marek Hanousek, Považanec - Berger (64. Jakub Mareš), Beauguel, Krmenčík (76. Néstor). Trenér: Kozel.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít