David Štich ozdobil reprezentační premiéru vítězným gólem

Norsko - Česko 1:2. To je výsledek prvního ze dvou vzájemných duelů v rámci Euro Hockey Challenge. Zápas samotný měl pak z pohledu české reprezentace dva hrdiny - výborně chytajícího Jakuba Kováře a střelce rozhodující branky Davida Šticha.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Navrátilec do české reprezentace Průcha bude hrát ve Švédsku v první pětce | Zdroj: ČTK

Gólman Jakub Kovář nedával vůbec znát, jak náročnou sezónu za sebou má. Vždyť v dresu Českých Budějovic odchytal všechny zápasy extraligy. "Ne, to vůbec ne. Jenom jsem si říkal, že si musím dát pozor na začátek, abych sám sebe nedostal pod tlak podceněním nějaké situace, po které by padl gól. To by mě možná rozhodilo, ale cítil jsem se dobře. A myslím, že jsem měl na začátku pár dobrých zákroků a to mi pomohlo."

Jediný gól inkasoval Kovář v pětačtyřicáté minutě. Domácím sice přinesl vedení, ale Češi výsledek otočili. A nervozita spojená s úvodním reprezentačním startem? Ani na ní nestačil myslet. "Po pravdě to tak rychle utíkalo, i pořadatelé pospíchali a zkrátili přestávku, bylo málo přerušení a celkově ten zápas fakt rychle utíkal. Než jsem si všimnul, že mám na sobě český dres, tak zápas skončil."

Přehrát

00:00 / 00:00

David Štich ozdobil reprezentační premiéru vítězným gólem

Na premiéru v národním týmu bude jistě rád vzpomínat také liberecký bek David Štich. Jeho trefa od modré se nakonec ukázala jako rozhodující. Věděl však, že přeci jen úvodní duel Euro Hockey Challenge minimálně dvě třetiny postrádal patřičné tempo.

"Ze začátku nám trošku nešly nohy, hodně z nás nehrálo dlouhou dobu zápas. I proto jsme se do toho déle dostávali a i Norové nehráli dlouho v žádném tempu. Pak jsme to rozjezdili a bylo to z naší strany lepší."

Velkým zklamáním pak ovšem byla divácká kulisa. Do útrob olympijské haly si našlo cestu jen několik málo stovek diváků. "Nevím, když hraju, tak diváky moc nevnímám. Takže atmosféra šla trochu mimo mě, ale zase v Česku jsou diváci o něco hlučnější. Tady spíš při nějaké akci zatleskali, takže trochu rozdíl to byl," říká David Štich. Odvetný duel se hraje dnes od 15 hodin.

Pavel Petr, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme