Hokejisté mají formu, tentokrát přehráli Rusko 6:3

Čeští reprezentanti porazili ve druhém utkání Českých hokejových her v Brně Rusko 6:3. Hlavní postavou domácího výběru byl Jaromír Jágr, který si připsal jeden gól a tři asistence. Největší česká hvězda oproti předpokladům nastoupí i do nedělního střetnutí se Švédskem. To prohrálo v sobotu s Finskem 0:2 a Češi tím získali jistotu vítězství v celém turnaji.

Jaromír Jágr na tréninku

Jaromír Jágr na tréninku | Foto: Miroslav Bureš | Zdroj: Český rozhlas

Česká republika - Rusko 6:3 (1:0, 3:2, 2:1)

Takovou herní převahu čeští hokejisté proti tomuto soupeři už dlouho neměli. Od první minuty byl český tým daleko lepší a bavil vyprodanou brněnskou halu Rondo. Hlavní postavou první poloviny zápasu byl Jaromír Jágr, který rychlým pohybem vytvářel příležitosti pro své spoluhráče z druhého útoku, Červenku a Průchu.

00:00 / 00:00

Ohlasy po utkání sbíral od hráčů reportér Pavel Petr

První gól dal český tým až v poslední minutě první části, kdy několikrát vystřelil Červenka, Průcha, až Jágr připravil za brankou puk pro Martínka, který z mezikruží propálil gólmana Košečkina. Ve druhé třetině Rusové rychle snížili. Únik zakončil přesnou kličkou na vyrážečku brankáře Pavelce Tarasenko.

Přesto hned vzápětí Češi opět dali gól, když se opět v přesilové hře opět po přihrávce Jágra prosadil Radek Martínek. A hned poté připravil Jágr ideální příležitost pro Červenku, který se trefil mezi betony.

Rusové moc šancí během zápasu neměli, do českého obranného pásma se dostávali ojediněle, přesto snížili, když byl před brankou důrazný Morozov. Jenže poté předvedli Češi dva rychlé protiútoky. Nejprve Marek projel středním pásmem a předložil puk Voráčkovi, který se trefil mezi betony ruského gólmana, poté Voráček v oslabení ujel a přesně přihrál Novotnému.

Poté sice Rusové opět snížili, když se v přesilové hře prosadil před brankou důrazný Grebeškov, ale poslední branku dal opět český tým. A opět u toho byl Jágr, který si vzal odražený puk a rychlým švihem trefil nad vyrážečku ruského gólmana.,,Myslím, že to trochu psychicky nezvládli a začali hrát nečistě. To jsou Rusové, no,“ komentoval po utkání Radek Martínek závěr druhé třetiny. ,,Zákroky na Karla Rachůnka, ty už byly na hraně a myslím, že Rusové chtěli někoho zranit. A když ještě narazili na mantinel Petra Hubáčka, tak jsem měl pokyny od trenéra do toho hráče jít,“ líčil Jakub Nakládal, který se několikrát pustil do šarvátky se soupeřem.

Branky a nahrávky: 20. Martínek (Jágr, Červenka), 25. Martínek (Jágr), 25. Červenka (Jágr, Průcha), 35. Voráček (Marek), 51. Novotný (Voráček), 54. Jágr (Červenka) - 23. Tarasenko (Gorovikov), 30. Morozov (I. Nikulin, Kajgorodov), 53. Grebeškov. Rozhodčí: Lärking, Persson (oba Švéd.) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno)

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít