Hokejový brankář Schwarz se těší na reprezentaci

Zápasem proti Švédsku vstoupí česká hokejová reprezentace do nové sezóny. Duel se hraje v Českých Budějovicích od 18 hodin a 10 minut. Trenér národního týmu Alois Hadamczik bude spoléhat na brankářskou dvojici Jakub Štěpánek, Marek Schwarz

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trénink české hokejové reprezentace před duelem se Švédskem

Trénink české hokejové reprezentace před duelem se Švédskem | Zdroj: ČTK

Marek Schwarz dorazil na reprezentační sraz coby hráč některého z trojice týmů, kterému hrozí v kauze registračních průkazů bodový odpočet. Náladu mu to ale nekazí. Reprezentační pozvánka totiž nepřichází každý den. Byť v případě gólmana Mladé Boleslavi není premiérová.

"Moc se na to těším. Zkušenosti sice nějaké mám, ale moc jich není. Chtěl bych jich získat trochu víc a odchytat na turnaji dobré zápasy," plánuje Schwarz.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejový brankář Marek Schwarz bude krýt záda Jakubu Štěpánkovi v duelu proti Švédsku

Čtyřiadvacetiletý brankář se zkušenostmi z NHL se v národním týmu objevil už v loňské sezóně. V kádru pro světový šampionát ale chyběl.

"Moc s tím nepočítám, nechci si dělat zbytečné naděje. Výběr byl nakonec dobrý, získal titul, takže chyba tam asi žádná nebyla (smích). Byl bych rád, kdybych se tam příště dostal i já," věří Marek Schwarz.

O svých kvalitách a dobré formě Marek Schwarz přesvědčil a přesvědčuje spolehlivými výkony v Mladé Boleslavi. Pro mužstvo je téměř nepostradatelný.

"Myslím, že hrajeme dobře. Kluci mi hodně pomáhají, nedostáváme moc gólů, což je super. Takže se hrou dozadu jsem zatím maximálně spokojený. Jen doufám, že začneme dávat víc gólů," přeje si Schwarz.

Osm gólů v přípravě

Stejné přání má i hokejová reprezenzace, která Karjala Cup nikdy nevyhrála. Za premiérovým triumfem může tým vedený Aloisem Hadamczikem vykročit v úvodním zápase proti Švédsku. Českobudějovický duel slibuje vyprodané hlediště.

"V Budějovicích vždycky chodilo na hokej hodně lidí a doufám, že nás přijdou podpořit a pomůžou nám," věří Marek Schwarz a nedělá si hlavu z toho, že na jihu Čech během letní přípravy osmkrát inkasoval.

"V přípravě jsem sice dostal osm gólů, ale pak v extralize jsme tam neodehráli špatné utkání," připomíná Marek Schwarz, který bude tentokrát krýt záda Jakubu Štěpánkovi. Příležitost by měl dostat v sobotním utkání v Helsinkách proti domácímu Finsku.

Alena Benešová, Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme