Zbylé lístky na české zápasy MS zmizely za 17 minut, hodně fandů čekalo marně

Lístků na hokejové mistrovství světa bylo před startem dnešní druhé fáze prodeje poměrně dost. Na české zápasy jich ale bylo volných jen pár. A tak bylo nutné si před pokladnou pražské O2 areny počkat i několik hodin, nakonec se to několika šťastlivcům vyplatilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prodej vstupenek na Mistrovství světa IIHF, lední hokej | Foto: Filip Jandourek

„Jsme tu 17 hodin, už je to dost. Hlavně jsme rádi, že nám svaz dovolil tu být a nic nedostat,“ prohlásil s trochou ironie jeden z fanoušků před pokladnami pražské O2 areny. K trpělivosti jemu i jeho kamarádům pomohl i společný koníček – rybaření, díky kterému jsou na dlouhá marná čekání zvyklí.

„Kanada – Česko! Desetkát! Dělej, už to odklikni,“ hlasitě povzbuzoval těsně po jedné hodině šéf party rybářů pracovníka za přepážkou. Na šlágr skupiny nakonec lístky získal. „Byl pomalej. To je ze života, mě taky v práci honí,“ vysvětloval šťastný majitel lístků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čekání fanoušků na lístky sledoval před O2 Arenou reportér ČRo František Kuna

České zápasy byly vyprodány ve 13 hodin a 17 minut, tedy čtvrthodinu po zahájení další fáze prodeje lístků. Organizátoři ale slibují, že se některé lístky mohou postupem času uvolňovat. Fanoušci tak začali nakupovat vstupenky na ostatní zápasy, velký zájem byl o souboj Švédska s Kanadou.

Nakonec byli v Praze i zájemci o utkání slovenského národního týmu, který bude hrát v Ostravě. Na severu Moravy byl podle očekávání velký zájem i o zápasy konané v hlavním městě.

Lístky na český tým na MS v hokeji už nejsou. Prodávaly se od 13 hodin

Číst článek

„O půlnoci jsem byl podle ostrahy bezdomovec, takže mě chtěli vyhnat. Vysvětlil jsem jim situaci a pochopili to,“ svěřil se Marek, který před ostravskou ČEZ Arenou čekal 13 hodin.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér ČRo Stanislav Janalík sledoval situaci ohledně lístků na MS v Ostravě

Nakonec sehnal 8 lístků na český zápas s Kanadou. „Cítím se suprově, ale nesplnilo to má očekávání, mohlo jich být určitě víc.“

Postupem času i v Ostravě narůstala nervozita. Zájemci, kteří přišli pozdě, se ptali svých úspěšnějších kolegů, jaké lístky ještě zbývají. Ani dnes ale nešlo o poslední šanci lístky získat.

„V den utkání se do závěrečného prodeje dostanou lístky z takzvaných technických blokací, ale to bude řešeno až v samotný den utkání,“ říká za organizátory MS Petr Handl. V ČR by tak nemusela situace, kdy v hledištích zůstávaly desítky volných míst.

MS v hokeji 2015 | Foto: Český rozhlas

Stanislav Janalík, František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme