5. místo na Tour je úspěch, říká Kreuziger, jeho stáj ale zklamala ztráta pódia

100. Tour de France má před sebou už jen poslední etapu. O vítězství už budou na Champs-Elysées bojovat jenom spurtéři, další cyklisté pojmou poslední desítky kilometrů jako slavnostní ceremoniál. A cestou z Versailles do Paříže asi bude přemítat i jediný Čech v pelotonu Roman Kreuziger.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alberta Contadora (druhý zleva) tahal do kopců Roman Kreuziger (v čele) | Zdroj: Reuters

Poslední velký boj absolvoval v etapě na Semnoz poblíž východofrancouzského Annecy. Ten 11 kilometrů dlouhý kopec mu dal pořádně zabrat a také ho připravil o čtvrté místo v celkové klasifikaci.

Když se za cílem trochu umyl a nabral síly, hodnotil svou nejlepší Tour s trochu rozporuplnými pocity. „Z mojí stránky pozitivní, ale z pohledu týmu zklamání, že jsme neudrželi pódium.

Přehrát

00:00 / 00:00

100. Tour de France hodnotí etapu před koncem Roman Kreuziger

Roman Kreuziger jel svou pátou Tour a skončil pátý. Což je nejlepší výsledek Čecha na slavném závodu. A to měl Kreuziger letos úplně jiné úkoly, nejel jako lídr, dřel na kapitána Alberta Contadora, který skončil jen o příčku výš. Při srovnání svých Tour ale Roman Kreuziger našel také úplně fakt.

„Byla jiná. Bral jsme to každý den naplno a kdybych náhodou vypadl, tak se nic neděje. Takže jsme to brali jako 20 jednorázových dní.“

Jednadvacátý přijde dnes. Netradičně až v pozdním odpoledni, v čase, kdy jindy už mířili zpátky na hotel, teprve vystartují cyklisté do poslední etapy.

Saxo-Tinkoff ovládl soutěž týmů

A při slavnostním vyhlašování na Champs-Elysées vystoupí Roman Kreuziger. Jako jeden z osmi zbylých cyklistů nejlepšího týmu sté Tour de France.

„Týmová klasifikace je prestižní záležitost. Je to malá náplast. Je škoda, že už tu s námi není Benjamin Noval, který se zranil při časovce družstev. Nebýt jeho zranění ruky, kterou mu pak doma i operovali, tak by tam s námi byl,“ lituje Roman Kreuziger.

Tomáš Kohout, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme