Čeští sportovci by měli získávat od nového partnera ČOV desítky milionů korun

Partnerem Českého olympijského výboru se stane Sazka sázková kancelář. Sportovci od loterijní společnosti získají 25 až 30 milionů korun. Potvrdil to předseda ČOV Jiří Kejval, podrobnosti se ale veřejnost dozví až ve středu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Kejval se rozhodl využít velké české menšiny v Londýně | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

„Budeme mít tiskovou konferenci, kde se chystáme společně se zástupci Sazky o téhle záležitosti informovat. Podle mě to bude dobrá zpráva pro český sport,“ řekl Kejval.

„Chceme nastavit, a nejenom se Sazkou, ale obecně, širší spolupráci s našimi partnery,“ dodal předseda Českého olympijského výboru.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sazka se stane novým partnerem ČOV

„Jedná se o reklamní spolupráci. Sazka bude pravidelnými částkami přispívat na každoroční činnost ČOV, který to bude využívat pro přípravu na olympiádu a další činnosti s tím spojené. Jiná varianta není. Nám už Sazka nepatří, je to jiný subjekt, ale je dobře, že si hledá cestu zpátky ke sportu, protože spojení Sazka a sport bylo vždycky úzké,“ říká místopředseda Českého olympijského výboru Miroslav Jansta.

Sazka v minulosti dávala českému sportu více než miliardu korun ročně. Po problémech s financováním hokejové haly se v roce 2011 dostala do insolvence. Její loterijní byznys koupily skupiny PPF a KKCG, které posléze založily novou společnost - Sazka sázková kancelář.

Od loňského prosince je majoritním vlastníkem skupina KKCG a ta se snaží získat zpět důvěru veřejnosti. Jedním z těchto kroků je i spojení s Českým olympijským výborem, který v současnosti zastřešuje celý český sport

Jde o logické spojení

„To, že se Sazka stává partnerem ČOV, jednak vyjadřuje společenskou odpovědnost akcionáře Sazky. Jak jsem informoval v minulých letech, tak dával částky blížící se stamilionům korun v rámci společenské odpovědnosti do kultury, sportu, životního prostředí,“ říká Robert Kolář, člen dozorčí rady akciové společnosti Sazka, sázková kancelář a dodává:

„Na druhé straně, to nezakrývám, diskuse v Sazce vedeme a myslíme si, že logické spojení Sazky, loterií, kurzových sázek se sportem, tak jak je to i v jiných evropských zemích, tady bylo. Veřejnost to tak vnímá a my bychom na to rádi navázali i v budoucnosti.

Sazka se tak s největší pravděpodobností stane oficiálním partnerem Českého olympijského výboru, což by znamenalo, že by ČOV po dobu čtyř let přispěla částkou okolo 30 milionů korun.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme