Florbalové tituly slaví muži Střešovic a ženy Herbadentu Praha

Florbalisté Tatranu Střešovice získali patnáctý titul v české extralize. V superfinále v pražské O2 aréně porazili Vítkovice 5:4 v prodloužení. V ženách se radují z triumfu hráčky Herbadentu, které porazili Bohemians 6:2.

Florbalisté Tatranu Střešovice slaví extraligový titul

Florbalisté Tatranu Střešovice slaví extraligový titul | Zdroj: ČTK

Vítkovice dokázaly, že Tatran už má v extralize konkurenci. Soupeře hned ve třetí minutě zaskočily a nepustily ho do vedení. Přes 8 tisíc diváků se bavilo, Tatran neustále snižoval, naposledy 4 a čtvrt minuty před koncem, kdy Natov srovnal na 4:4.

V prodloužení fauloval Heczko a kapitán Střešovic Fridrich přesilovkovým gólem dovršil hattrick. Střešovice vybojovaly patnáctý český titul.

Ženské finále bylo napínavé jen dvě třetiny. V té poslední už hráčky Herbadentu soupeřky z Bohemians jasně přehrály a po vítězství 6:2 získaly svůj šestý titul.

00:00 / 00:00

S trenérkou vítězných florbalistek Herbadentu Praha Markétou Šteglovou mluvil po finále Martin Charvát

Extraliga florbalistů - superfinále v pražské O2 areně:

Tatran Střešovice - 1. SC Vítkovice 5:4 v prodl. (0:1, 2:1, 2:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 32. Fridrich (Ondrušek), 39. Fridrich (Ondrušek), 44. Garčar (Von der Pahlen), 56. Natov (M. Vávra), 63. Fridrich (Podhráský) - 3. L. Hrubý (Kološ), 33. Kološ (P. Suchánek), 44. Matúš (Jelínek), 49. Řezanina (Jankulár). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 7877.

Herbadent SJM Praha 11 - FbŠ Bohemians 6:2 (2:2, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 8. Šteglová (Billá), 13. Sádková (Košturiaková), 38. Jarolímová (Urbánková), 46. Urbánková (K. Kalecká), 53. Jarolímová (Šteglová), 60. Urbánková (Jarolímová) - 3. Jelínková (K. Bočanová), 18. K. Bočanová (Černá). Rozhodčí: Nováček, Vašíček. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 5097.

Martin Charvát, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít