Londýnský starosta si v Japonsku zahrál ragby. Srazil na zem desetiletého chlapce

Už večer budou známa jména prvních semifinalistů ragbyového mistrovství světa. Spíš než rozložení sil před vyřazovacími boji se ale v hostitelské zemi, Anglii, řešilo v posledních hodinách jiné ragbyové téma. Pozornost na sebe totiž během návštěvy Japonska strhl londýnský starosta Boris Johnson. Při ragbyovém zápase s japonskými dětmi se příliš oddal své sportovní vášni a srazil na zem malého chlapce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boris Johnson při srážce s desetiletým Tokim | Zdroj: Reuters

Robustní Boris Johnson si vzpomněl, že během svých školních let v soukromých vzdělávacích institucích ragby nejednou hrával. Se zápalem sobě vlastním se v Tokiu na miniaturním hřišti pustil do exhibičního zápasu s japonskými školáky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Boris Johnson se při ragbyovém zápase s japonskými dětmi příliš oddal své sportovní vášni a jednoho chlapce srazil

Jak populární Boris, tak desetiletý Toki Sekiguči na chvilku zapomněli, že jde o ragby bezkontaktní. Střízlík Toki se postavil do cesty razantnímu úniku metrákového starosty a vzápětí se oba váleli po umělé trávě.

„Moc se omlouvám. V první chvíli jsem se cítil opravdu hrozně. Já samozřejmě netrénuju, tak jsem chlapce srazil omylem a svou nešikovností. On ale rychle vyskočil na nohy a nic mu nebylo,“ soukal ze sebe zkroušeně Boris Johnson, který se s Tokim vyfotil a věnoval mu oficiální míč ragbyového mistrovství světa.

Londýnský starosta japonskému chlapci věnoval oficiální míč ragbyového mistrovství světa a omluvil se | Foto: Reuters

Japonského školáka srážka chvilku bolela, ale nic to prý nebylo. Nešlo přitom zdaleka o první sportovní nešikovnost, které se dosluhující londýnský starosta dopustil. V loňském roce si adept na předsednictví Konzervativní strany zahrál na fotbalového sudího a v zápase omylem podrazil malého chlapce.

Londýnský starosta japonskému chlapci věnoval oficiální míč ragbyového mistrovství světa a omluvil se | Foto: Reuters

Nejprominentnější obětí Johnsonovy nešikovnosti se ale už v roce 2006 stal bývalý známý německý fotbalista Mauricio Gaudino. V exhibičním zápase přední politik zaškobrtl a v plné rychlosti hlavou, na ragbyový způsob, vletěl do Gaudinova podbřišku.

Boris Johnson při srážce s desetiletým Tokim | Foto: Reuters

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme