Po vítězství nad Islandem vyhlíží čeští házenkáři postup do osmifinále

Čeští házenkáři stále na mistrovství světa žijí! V katarském Dauhá museli po třech porážkách porazit Island, aby si uchovali naději na postup do osmifinále. A po výborném výkonu se jim to podařilo - zvítězili 36:25.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští házenkáři se radují z vítězství nad Islandem. Vpředu zleva Pavel Horák, Petr Štochl a Filip Jícha | Zdroj: ČTK

„Věděli jsme, že k tomu, abychom vyhrávali takové zápasy, potřebujeme takový výkon brankáře. A ten přišel,“ ocenil trenér Jan Filip jednoho z hrdinů zápasu - gólmana Petra Štochla, který měl po prvním poločase nevídanou, nadpoloviční, úspěšnost zákroků.

Český tým se ale celkově zlepšil proti předchozím třem prohraným utkáním naprosto ve všem, a Islandu nedal ani nejmenší šanci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mezi sebou jsme si trochu vyčistili stůl a bylo znát, že jsme se chtěli na hřišti posunoutříkal po vítězství házenkářů nad Islandem na MS v Kataru Filip Jícha

A to může být pro reprezentaci, která prochází obměnou, velký impulz.

„V momentě, kdy přijde nějaký úspěch, tak se to samozřejmě buduje líp. Není to jednoduchý, hráči jsou poměrně uvařený v hlavě, mají toho opravdu hodně. Není jednoduché věci zautomatizovat. V momentě, kdy dostanou impulz, že se vyhrálo, tak budou pracovat s větší chutí, s větším elánem,“ říká o mladých reprezentantech nejzkušenější hráč národního mužstva Petr Štochl.

Po zdravotních problémech pak ukázal svoji extratřídu Filip Jícha, který dirigoval hru a nasázel do islandské branky jedenáct gólů.

Lékař házenkářů řeší hlavně dýchací potíže. Motlovo zranění ještě neviděl

Číst článek

Lídr českých házenkářů ocenil výkon všech hráčů, kteří po společném týmovém pohovoru ukázali svoje možnosti.

„Mezi sebou jsme si trochu vyčistili stůl a bylo znát, že jsme se chtěli na hřišti posunout. Nejenom říkat v kabině nebo na poradách, jak jsme odhodlaní,“ těší Filipa Jíchu.

Postup reprezentace do osmifinále ale závisí na dvou výsledcích. Island zítra nesmí vyhrát nad Egyptem, a Češi potom potřebují porazit Alžírsko.

Mirko Vasić, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme