Taková šance už dlouho nebude, litoval blokař Konečný

Volejbalisté Polska ukončili sen českého týmu o účasti v bojích o medaile na domácím mistrovství Evropy. Češi prohráli s obhájci titulu 1:3 na sety.

Čeští volejbalisté zklamáni po vyřazení z ME

Čeští volejbalisté zklamáni po vyřazení z ME | Zdroj: ČTK

,,Nejhorší je, že jsme to měli ve svých rukách a pak to takhle projedeme. A to nás nejvíc mrzí," říkal krátce po zápase smečař Jiří Popelka. Pravdou je, že i statistiky utkání ukazovaly, že ve všech činnostech byli čeští volejbalisté lepší.

Dali více přímých bodů z podání, které také méně kazili než soupeř, lepší byli i na příjmu, v útoku byly statistiky vyrovnané. Jenže svěřenci trenéra Svobody se dopouštěli školáckých chyb a to ve chvílích, kdy se zápas lámal na tu kterou stranu.

00:00 / 00:00

V prvním setu to bylo při českém čtyř bodovém vedení a pak ve třetím, kdy Češi vedli 20:14. Oba nakonec prohráli. Jen druhé dějství zvládli bez chyb.

,,Můžeme rozebírat, kde byla chyba, ale stejně to je o tom, že jsme měli hrát celou dobu jako ve druhém setu," ví blokař Petr Konečný. Tým se na šampionátu představil celkem ve čtyřech zápasech, ale ani v jednom nedokázal předvést výkon, který by se alespoň blížil loňskému tažení na mistrovství světa.

,,Loni v Itálii se nám opravdu dařilo vše, na co jsme sáhli. Letos to je úplně naopak, i když příprava byla podobná. Nevím, čím to je," kroutil hlavou Jan Štokr, který alespoň v osmifinále proti Polsku předvedl domácímu publiku, proč je v zahraniční tak považovaným hráčem.

Prakticky sám táhl tým set a půl, nikdo další se k němu ale nedokázal stabilně přidat, a to bylo málo. Škoda je to pro český volejbal o to větší, že cesta k medaili byla takřka vydlážděná.

,,Taková šance bude asi až za dvacet let, abychom měli na cestě do semifinále Poláky, kteří jsou hratelní, a Slováky," uvědomuje si Petr Konečný.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít