Benešová s Kvitovou jsou v osmifinále, Hernych a Šafářová skončili ve třetím kole

Vynikajícího výsledku dosáhly na Australian Open česká tenistky Iveta Benešová a Petra Kvitový, když postoupily do osmifinále. Benešová vyhrála nad Ruskou Pavljučenkovou a Kvitová vyřadila domácí Stosurovou. Ve třetím kole naopak skončil Jan Hernych, který prohrál se čtvrtým nasazeným Robinem Söderlingem ze Švédska 3:6, 1:6, 4:6. S turnajem se rozloučila i Lucie Šafářová, kterou vyřadila turnajová dvojka Vera Zvonarevová 3:6 a 6:7 (9:11).

Jedna ze čtyř postupujících Čechů Iveta Benešová

Jedna ze čtyř postupujících Čechů Iveta Benešová | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Iveta Benešová zdolala turnajovou šestnáctku Pavljučenkovou z Ruska ve třech setech 6:3, 1:6, 7:5. Postupem do osmifinále tak dosáhla svého nejlepšího výsledku v kariéře na grandslamových turnajích. "Rozhodně jsem nečekala, že vyhraju 6:3, 6:2 v suchým triku. Byla jsem ráda, že jsem dobře začala, hned jsem vedla tři nula a set dohrála. Pak jsem měla hodně velký problémy. Byla jsem překvapená, jak se soupeřka hýbala vzhledem k tomu, že je silnější než já. Bylo těžký na ní uhrát balón, je šikovná, má výbornou ruku. Tím, že je silnější, tak zaklekne, narazí to a míček letí strašně rychle. Ve třetím setu jsem čekala, kdy dostanu šanci na její servis a ta naštěstí přišla," řekla po utkání spokojená Benešová.

00:00 / 00:00

Iveta Benešová čekala těžký zápas a to se potvrdilo

Velice spokojená odcházela z kurtu i další česká tenistka Petra Kvitová. Ta vyřadila ve dvou setech turnajovou pětku, australskou tenistku Stosurovou. První set získala Kvitová v tie breaku, druhý už byl jednoznačnější a skončil 6:3.

Jan Hernych po zápase uznal, že na hru švédského hráče těžko hledal protizbraň. "Pořád jsem se snažil najít nějakou hru, která by na něj víc platila. První set bylo spíše oťukávání, ale ve výměnách mě přehrával. Druhý set jsem se snažil chodit víc k lajně, ale to vůbec nefungovalo. On hrál strašně dlouze a vůbec jsem ho nemohl dostat pod tlak, to vůbec nešlo. Ve třetím setu jsem zase zkusil něco jiného, stoupnout si trošku dál. To už trošku fungovalo, taky díky sluníčku, protože z jedné strany se strašně špatně servírovalo. Takže jsem se při jeho servisu dostával daleko více do výměn, což se mi v e druhém setu vůbec nepovedlo," řekl po utkání Jan Hernych.

Jan Hernych jen těžko hledal v utkání se Söderlingem protizbraň na hru švédského tenisty.

I přes prohru nebyla po utkání s Ruskou Zvonarevovou česká tenistka Lucie Šafářová úplně zklamaná. Zápas jí přinesl i řadu pozitivních poznatků. "Byl to dobrý zápas, mám dobrý pocit z toho, že s druhou hráčkou světa jsem schopná hrát vyrovnané utkání. Mohla jsem udělat druhý set a pak to mohlo být otevřený na obě strany. Utkání je pro mě dobrou motivací pro další práci," dodala Šafářová.

Jsem schopná hrát vyrovnané utkání s druhou hráčkou světa, řekla po utkání Šafářová

Tenisový turnaj Australian Open (dotace 24 milionů dolarů):

Muži:
Dvouhra - 3. kolo: Söderling (4-Švéd.) - Hernych (ČR) 6:3, 6:1, 6:4, Nadal (1-Šp.) - Tomic (Austr.) 6:2, 7:5, 6:3, A. Murray (5-Brit.) - García-López (32-Šp.) 6:1, 6:1, 6:2, Ferrer (7-Šp.) - Berankis (Lit.) 6:2, 6:2, 6:1, Raonic (Kan.) - Južnyj (10-Rus.) 6:4, 7:5, 4:6, 6:4, Melzer (11-Rak.) - Baghdatis (21-Kypr) 6:7 (5:7), 6:2, 6:1, 4:3 skreč, Dolgopolov (Ukr.) - Tsonga (13-Fr.) 3:6, 6:3, 3:6, 6:1, 6:1, Čilič (15-Chorv.) - Isner (20-USA) 4:6, 6:2, 6:7 (5:7), 7:6 (7:2), 9:7.
Čtyřhra - 2. kolo: Granollers, Robredo (13-Šp.) - Dolgopolov, Hájek (Ukr./ČR) 7:5, 6:3.

Ženy:
Dvouhra - 3. kolo: Zvonarevová (2-Rus.) - Šafářová (31-ČR) 6:3, 7:6 (11:9), Kvitová (25-ČR) - Stosurová (5-Austr.) 7:6 (7:5), 6:3, Benešová (ČR) - Pavljučenková (16-Rus.) 6:3, 1:6, 7:5, Clijstersová (3-Belg.) - Cornetová (Fr.) 7:6 (7:3), 6:3, Pennettaová (22-It.) - Peerová (10-Izr.) 3:6, 7:6 (7:3), 6:4, A. Radwaňská (12-Pol.) - Halepová (Rum.) 6:1, 6:2, Makarovová (Rus.) - Petrovová (13-Rus.) 6:2, 3:6, 8:6, Šuaj Pcheng (Čína) - Moritaová (Jap.) 6:1, 3:6, 6:3.
Čtyřhra - 2. kolo: Peschkeová, Srebotniková (2-ČR/Slovin.) - Hlaváčková, Hradecká (ČR) 4:6, 7:5, 6:2, Görgesová, Raymondová (7-Něm./USA) - Grothová, Zakopalová (Austr./ČR) 4:6, 6:3, 6:2.
Smíšená čtyřhra - 1. kolo: Stubbsová, Guccione (Austr.) - Peschkeová, Kuréší (5-ČR/Pák.) 3:6, 6:3, 10:5.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít