Čermák přestal být na kurtu gentleman, i proto je s Hradeckou ve finále Australian Open

Srb Novak Djoković a Brit Andy Murray si v neděli od půl desáté dopoledne zahrají o titul na Australian Open. Fanoušci ale zaplní arénu Roda Lavera mnohem dřív. A to kvůli finálovému zápasu jindy přehlížené smíšené čtyřhry, ve kterém nastoupí i český pár Čermák - Hradecká.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lucie Hradecká | Foto: Pavel Lebeda - Česká sportovní

„Tak určitě, myslím, že fanoušci budou na naší straně,“ dělá si legraci František Čermák, který ví, že diváci poženou domácí dvojici Jarmila Gajdošová - Matthew Ebden.

Překvapení turnaje si čeští tenisté dokonale prohlédli na obrazovce. Skoro pokaždé, když znavení přicházeli večer na hotel a pustili si televizi, totiž viděli právě australský smíšený pár. Pořadatelé ho dost často zařazovali až na samotný závěr programu, a tak se stal nečekaně velmi sledovanou záležitostí.

„Nebylo večer co dávat v televizi, tak dávali mix. Těším se, je to velký kurt. Myslím, že je to sen každého si tam zahrát. A je to finále grandslamu, takže se určitě těšíme,“ přiznává Lucie Hradecká, která si s Františkem Čermákem zahraje ve finále smíšené čtyřhry na grandslamovém turnaji vůbec poprvé.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čermák přestal být na kurtu gentleman, i proto je s Hradeckou ve finále Australian Open

Prý i proto, že přestal být takovým gentlemanem. „Teď už to bere víc na vítězství, snaží se jít do té holky. Když jsou na síti, tak to nehraje na chlapa. Zpřísnil,“ směje se česká tenistka.

A František Čermák k tomu stejně odlehčeně dodává. „Není velká změna v tom, že bych to do nich pálil. Co si vzpomínám, tak jsem žádnou netrefil. Za poslední čtyři zápasy je nastřeluje Lucka. Já jsem ten gentleman v tom týmu. Ne, dělám si srandu.“

Český tenista se pak pokusil pojmenovat hlavní silné stránky spolupráce s Hradeckou. „Myslím, že si sedíme. Lucka výborně servíruje a returnuje. A přeci jen ty mixové páry spolu hrají jeden dva turnaje a my těch zápasů máme docela dost. Takže si myslím, že těžíme i z tohohle,“ tvrdí.

A Čermák si pochvaluje vzájemnou souhru ještě z jednoho důvodu. „Tím, že Lucka hraje tak přísně, tak se taky cítím na kurtu daleko lépe, než kdybych hrál s nějakou holkou, která servíruje 130 a já se bál o svoje zdraví.“

Ale podobně by mohl mluvit i jeho protějšek Matthew Ebden o Jarmile Gajdošové. „Jarka hraje taky přísně, takže myslím, že to bude dobrý zápas,“ říká František Čermák.

Na finále se těší i australská Slovenka Jarmila Gajdošová „Přijde se na nás podívat hodně lidí a to nás velmi baví, velmi dobře nás podporují. A snad vyhrajeme.“ Utkání začne v neděli v 6 hodin středoevropského času, a na Radiožurnálu Vás o něm budeme průběžně informovat.

Jaroslav Plašil, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme