Čtyřhra na DC proti Švýcarům bude v českém podání jedna velká improvizace

Dnes po obědě ve 13:30 se vůbec poprvé postaví vedle sebe na kurt a pokusí se vybojovat klíčový druhý bod v daviscupovém zápase. Bez jakékoli speciální přípravy a deblového tréninku. Kdo? Čeští tenisté Tomáš Berdych a Lukáš Rosol, který ve Švýcarsku přebírá obvyklou práci zraněného Radka Štěpánka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Rosol během utkání se Švýcarem Wawrinkou | Zdroj: Reuters

„Ty půjdeš doprava, a já zůstanu nalevo a uvidíme, když nám to nepůjde, tak si když tak můžeme strany prohodit." Takto doslova si to asi tenisté Tomáš Berdych a Lukáš Rosol neřeknou, ale je pravda, že se do žádné velké teoretické přípravy a ani detailních předzápasových rozborů nepustí.

„Dát to co nejvíckrát přes síť jako já. Nevím, co bych mu v tomhle měl radit. Myslím si, že jsme oba velcí profíci na to, abychom věděli co na kurtu dělat. Nikdy jsme spolu nehráli, takže budeme muset začít hlídat od prvního balonu a skládat to do kurtu. Říci si teď taktiku je hezké, ale pak nastoupíme a bude to vypadat úplně jinak,“ říká Tomáš Berdych.

Berdych je zvyklý hrát s Radkem Štěpánkem už skoro šest let na levé tedy bekhendové straně a teď připouští, že to tak nemusí celou dobu zápasu s Lukášem Rosolem vydržet.

Přehrát

00:00 / 00:00

Daviscupový kapitán Navrátil má poprvé za svého působení u týmu trochu strach ze čtyřhry

„Až tak dalece jsme to zase neprobírali, ale nejvíc pravděpodobná varianta je, že budu vlevo, tam jsem zvyklý s Radkem hrát. Cítím se tam přece jen lépe. S Lukášem jsme spolu nikdy nehráli, takže to bude hodně o improvizaci. Uvidíme, jak to spolu hned zvládneme.“

Je zřejmé, že když se nebude nic měnit, může to znamenat i zprávu, že se českému týmu daří i bez Radka Štěpánka. A že se potvrzují předzápasové odhady kapitána Jaroslava Navrátila.

„Jsou to dva hráči, kteří výborně returnují a servírují. Na rozdíl od Radka, který má přehled na síti, to tam možná bude chybět, ale volba jiná není. Myslím si, že bod udělají,“ myslí si Jaroslav Navrátil, i když pochopitelně ví, že bez režisérských schopností zraněného Radka Štěpánka, to může jít podstatně hůř.

„Musím říct, že po těch šesti, sedmi letech mám ze čtyřhry poprvé strach, ale oni spolu nikdy nehráli. Jsou to podobný typy, nevím, kdo toho debla bude řídit. Takže si s klukama musím trošičku promluvit, protože to nejde hrát na singly. Tomáš je určitě z těch deblistů nejlepší, ale říkám, jsou to podobný typy a Lukášovi radit, je někdy strašně těžké.“

Jaroslav Plašil, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme