Čeští běžkaři nepostoupili na SP v Novém Městě z kvalifikace

Úvodní den Zlaté lyže českým závodníkům nevyšel. Do vyřazovacích bojů sprintu volnou technikou Světového poháru se v Novém Městě na Moravě nedostal ani jeden z nich. Nejblíže postupu do elitní třicítky byla dvaatřicátá Eva Vrabcová-Nývltová. Závody vyhráli Američanka Kikkan Randallová a Rus Sergej Usťugov.

Aleš Razým během týmového sprintu SP v Liberci

Aleš Razým během týmového sprintu SP v Liberci | Zdroj: ČTK

Eva Vrabcová-Nývltová se s únavou po Tour de Ski prala statečně, před domácím publikem jí to ale na postup nestačilo. Od elitní třicítky je dělily dvě příčky a 0,14 sekundy.

"Kondiční trenér mi večer říkal, abych nejezdila. Ale ráno jsem se probudila a nebylo to tak strašné. Sluníčko, dobrá trať a nohy si žádaly, abych jela," řekla Vrabcová-Nývltová. "Bohužel mi chyběly dvě desetinky k postupu. Je to jeden odšlap," prohlásila.

00:00 / 00:00

S Evou-Vrabcovou Nývltovou si po kvalifikaci povídal Jan Suchan

Mezi ženami jasně dominovala Kikkan Randallová. Jednatřicetiletá Američanka ve finále za umělého osvětlení jasně o 1,7 sekundy porazila druhou Laurien van der Graaffovou ze Švýcarska a vybojovala deváté vítězství v SP v kariéře.

Hodnocení sprintu dál vede Němka Denise Herrmannová, která dnes byla pátá.

Po vyrovnaném finiši zvítězil ve Světovém poháru poprvé v kariéře Rus Usťugov. Ve finále porazil jednadvacetiletý závodník o dvě desetiny sekundy Itala Federica Pellegrina, třetí skončil další Rus Alexej Petuchov. V čele sprinterského seriálu je Pellegrino.

Nejlepší z českých mužů Aleš Razým obsadil 38. místo. K postupu mu chybělo půl vteřiny. Dušan Kožíšek, pro kterého je víkend v Novém Městě bojem o nominaci na olympijské hry v Soči, skončil na 42. Pozici.