Lídr Turné Jacobsen tlak necítí a na souboj se Schlierenzauerem se těší

Dva závody, dva velmi podobné výsledky. Jména vítěze i druhého z úvodních podniků Turné čtyř můstků se mohla zkopírovat a to i do celkového pořadí. V klasickém duelu spolu od začátku bojují Nor Anders Jacobsen a Rakušan Gregor Schlierenzauer. Ten bude mít v dnešním závodu v Innsbrucku výhodu domácího prostředí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Norský skokan na lyžích Anders Jacobsen emotivně slaví své vítězství v Oberstdorfu | Zdroj: ČTK

Jeho soupeři Andersi Jacobsenovi z Norska je to ale srdečně ukradené. Po té, co rok nezávodil, ale komentoval skoky pro norskou televizi NRK, se vrátil, má stejně jako celá reprezentace nového kouče a je zase na vrcholu. Platilo to i ve chvíli, kdy stál pod můstkem v Innsbrucku, v nejnižším bodě místního kotlíku a říkal:

„Mám dobrou náladu. Mám za sebou další skvělý den na můstku, který byl perfektně připravený. Podmínky byly také dobré a zase jsme bojovali s těmi, kteří jsou na tom nejlépe. Doufám, že tu budou zase ti šílení diváci a dobrá bitva mezi mnou a Gregorem.“

A bitva to podle všeho bude velmi těsná. Nasvědčují tomu jak výsledky z Garmisch-Partenkirchenu, tak včerejší z tréninku a kvalifikace v Innsbrucku. Další věc, která usměvavého Nora nerozhodí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Průběžně vedoucí závodník Turné Andres Jacobsen před závodem v Innsbrucku

„Jo, myslím si ,že jsem na to připravený. Vůbec se nebudu šetřit. Dám do toho 110% a doufám, že pěkně poletím. A že to bude pokračovat další bitvou v Bischofshofenu.“

Anders Jacobsen rozhodně postavou nepřipomíná prototyp statného Vikinga - dobyvatele (to by se mu také špatně skákalo na lyžích). A ani z něj nečiší zarputilost. Naopak. Na otázku, v čem je silnější než Schlierenzauer, odpověděl. „Myslím, že v tom, že jsem se sem přijel jenom bavit. On trochu víc kvůli výsledku.

Podle Rakušanů mají Norové výhodu i v botách, jejichž legálnost z hlediska pravidel zpochybňují. Ale i to jen nahrává Seveřanům včetně toho nejlepšího.

„Myslím, že máme, když už ne jinou, tak psychickou výhodu. On je doma, je tady velký hrdina a ten tlak na něj bude větší než na mě. Takže budu v klidu, udělám, co budu moct a uvidíme, jak to vyjde,“ nezatěžuje se výsledkem lídr Turné - Anders Jacobsen.

V závodu, který začne v 13:45 se ale představí i čtyři Češi - Lukáš Hlava, Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek a Jan Matura.

Tomáš Kohout, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme