Začíná biatlonové MS. Koukalová na medaile nemyslí, stresovala by se

V rakouském Hochfilzenu slavnostním ceremoniálem začala vrcholná akce sezony, mistrovství světa. Čeští fanoušci stále shánějí lístky, závodníky dnes čeká první souboj o medaile. Smíšené štafety vyběhnou krátce před třetí hodinou.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gabriela Koukalová na "motokrosové" trati v Hochfilzenu letos nezávodí

Gabriela Koukalová na "motokrosové" trati v Hochfilzenu letos nezávodí | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

„Moc se těším na každý závod a kdyby se podařila nějaké umístění do pětky, bylo by to skvělé. Na medaili ani nemyslím. Vlastně nikdy, protože první chce být každý. Kdybych každý závod myslela na to, že chci vyhrát, nebudu ani do desítky. Ale mám čisté svědomí, tam odevzdám všechno, čeho jsem schopná,“ slibuje Gabriela Koukalová.

První start Gabrielu Koukalovou čeká dnes na druhém úseku smíšené štafety po Evě Puskarčíkové. Mužskou část obstarají Ondřej Moravec a finišman Michal Krčmář.

Přehrát

00:00 / 00:00

Slavnostního zahájení biatlonového MS se zúčastnil i reportér ČRo David Nyč

„Těším se, že zase vypuknou závody. Když po závodním období přijde příprava, je to zdlouhavé, závody jsou větší zábava. Je pro mě čest, že jsem byl do smíšenky nominovaný, strašně si vážím, že mi trenéři dali důvěru,“ dodává nejlepší z českých biatlonistů v aktuální sezoně.

Mistrovství světa oficiálně začalo slavnostním ceremoniálem. Mrazivý večer, tyrolské kroje, posádková hudba, tak vypadal úvod šampionátu centru Hochfilzenu. A zdaleka nebyl jen o domácích, z početného davu fanoušků vykukovalo několik vlajek, mezi nimi i ty české.

Češi přijeli ze všech koutů země. Někteří z Orlové u Ostravy, další z Jičína. „Nemáme lístky, tak doufám, že ještě budou. Že to není Nové Město, aby to bylo rok dopředu vyprodané,“ věří fanoušek z Českého ráje.

Po smíšených štafetách přijdou na řadu sprinty a v neděli stíhací závody. Program mistrovství trvá až do příští neděle, kdy se biatlonová elita rozloučí s Hochfilzenem závody s hromadným startem.

David Nyč, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme