Americký Kongres zastavil jednání o protipirátských zákonech

Američtí odpůrci zákonů proti pirátství na internetu slaví vítězství. Kongres zastavil jednání o kontroverzní legislativě, kterou prosazovaly produkční společnosti a proti které naopak demonstrovaly internetové firmy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anglická verze internetové encyklopedie Wikipedia je na 24 hodin nepřístupná | Zdroj: Reuters

Ustupuje Sněmovna reprezentantů i Senát. Jednání a hlasování o obou verzích zákona, které obě komory připravovaly zvlášť, jsou pozastavena.

Představitelé obou hlavních stran dávají v prohlášeních jasně najevo, že je k tomu přiměly protesty internetových firem a organizací z tohoto týdne.

Především populární Wikipedia upozornila na nebezpečí „cenzury“ na internetu, kterou by legislativa v současné podobě mohla přinést. Petici na vyhledávacím serveru Google podepsalo 7 milionů lidí.

Američtí zákonodárci teď budou hledat kompromis mezi provozovateli internetových stránek a společnostmi, které žádají přísnější pravidla pro ochranu autorských práv.

Vít Pohanka, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme