Sociální sítě hýbou i olympiádou. Dva sportovci už zaplatili za nevhodné komentáře vyloučením

Facebook, Google Plus, Twitter. To jsou jen některé populární platformy, díky kterým olympionici v Londýně udržují kontakt s okolním světem. I ten má ale svá jasná pravidla. Kdo je poruší, zaplatí vysokou cenu. Třeba i vyhazovem zpod pěti kruhů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Facebook. Ilustrační foto | Foto: Joerg Koch | Zdroj: ČTK

Zprávy řecké trojskokanky a švýcarského fotbalisty s rasistickým podtextem způsobily, že se na londýnské hry budou dívat jenom v televizi.

Některé výpravy podobný scénář očekávaly a vzkazy na sociálních sítích olympionikům buď zakázaly, nebo stanovily jasná pravidla. Například žádné vzkazy ohledně bezpečnostních opatření a psát hlavně sami za sebe.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Jiřího Hoška o roli sociálních sítích na hrách v Londýně

„Mezinárodní olympijský výbor a olympijské hry mají asi 15 milionů fanoušků na sociálních sítích. Snažíme se podnítit sportovce i veřejnost, aby se zapojili. Pořadatelé londýnské olympiády mají podobný přístup,“ uvádí ředitel komunikace MOV Mark Adams.

Podle něj jsou londýnské hry akcí sociálních sítí. Už ale nedodá, že se vším, co k tomu patří, tedy i nešvary.

Britský skokan do vody, někdejší dětská hvězda Tom Daley, je na Twitteru pečený vařený. S nějakým komentářem, poznámkou nebo pocitem se svěří snad každou hodinu.

V soutěži dvojic se svým parťákem v pondělí těsně nedosáhli na medaili a na sociálních sítích se objevil odporný vzkaz, že Daley zklamal svého otce. Ten přitom loni zemřel na mozkový nádor. Hned druhý den ráno britská policie autora nechutného Tweetu, sedmnáctiletého mladíka, zatkla.

„Jsem nadšený, že policie zasáhla, že jednala přiměřeně situaci. Prostě se musíme vyrovnat s tím, sociální sítě jsou v současné době všudypřítomné. Sportovci si musejí uvědomit, že se Twitter a další musejí používat rozumně. Pak je to užitečná věc,“ řekl BBC zástupce šéfa britského olympijského týmu Clive Woodward.

Podle něj ale musíme vidět věci v kontextu - na několik desítek milionů normálních zpráv připadnou jedna dvě plné zloby a zášti.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme