Švédsko 2:5 Česko

Budoucí eurokomisařka Věra Jourová odevzdala poslanecký mandát

Věra Jourová, která za Českou republiku míří do nové Evropské komise, už není poslankyní. V úvodu říjnové schůze sněmovny odevzdala do rukou jejího šéfa Jana Hamáčka z ČSSD poslanecký mandát.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna 26.3.2014, Věra Jourová

Poslanecká sněmovna 26.3.2014, Věra Jourová | Foto: Filip Jandourek

Na post místopředsedkyně hnutí ANO Věra Jourová rezignovala 13. října. Jak řekla, politické funkce se s jejím novým působením neslučují.

„Musím se vzdát poslaneckého mandátu, protože jsem byla informovaná, že tam je neslučitelnost s prací komisaře. Komisař musí být naprosto nestranný a nezávislý na čemkoliv včetně své země, takže mít tady politickou funkci by bylo v rozporu s tímto pravidlem,“ vysvětlila Jourová.

Bývalá ministryně pro místní rozvoj byla členkou Poslanecké sněmovny od října 2013. Eurokomisařkou by se měla oficiálně stát zítra, kdy bude Evropský parlament ve Štrasburku hlasovat o nové Evropské komisi jako celku.

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme