Bureš odvolal státní zástupkyni kvůli případu Protivínský

Ministr spravedlnosti Jaroslav Bureš odvolal z funkce okresní státní zástupkyně v Břeclavi Drahomíru Císařovou, která dohlížela na případ rakvického faráře Vlastimila Vojtěcha Protivínského. Potvrdil to mluvčí úřadu Vladimír Voráček. Odmítl však říct jakékoliv další podrobnosti včetně důvodů, které k tomu ministra vedly. "Pan ministr tak rozhodl na návrh státního zástupce," uvedl pouze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V. Protivínský | Foto: Otto Ballon Mierny | Zdroj: ČTK

Císařová sama minulý týden oznámila, že chce odstoupit. Tento týden však svou rezignaci stáhla. Kněz, který při loňských senátních volbách nabádal na Břeclavsku věřící, aby nevolili komunisty, byl z podnětu KSČM trestně stíhán. Proti stíhání duchovního se postavila církev, farníci i představitelé některých politických stran. Krajský státní zástupce stíhání zastavil a současně kněze omilostnil prezident Václav Havel.

Podle dřívějšího sdělení nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešové nemělo břeclavské zastupitelství vůbec připustit obvinění, které se ukázalo jako protiprávní. Státní zástupci podle ní musejí při dozoru nad trestním řízením reagovat pružně a rychle, což se však v kauze Protivínský nestalo.

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme