ČEZ požádal o zvýšení výkonu temelínského reaktoru

Elektrárenská společnost ČEZ, která provozuje Jadernou elektrárnu Temelín, dnes požádala Státní úřad pro jadernou bezpečnost o možnost začít zvyšovat výkon reaktoru elektrárny. Úřad však zatím povolení nevydal kvůli tomu, že schází dokončit poslední zkoušku a doplnit její výsledek do dokumentace.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslední neprovedenou zkouškou v rámci fyzikálního spouštění je měření výkonového koeficientu na nejnižší úrovni. Teprve po jejím ukončení bude dokumentace doplněna o její výsledek. Režim číslo jedna, poslední režim spouštění reaktoru, začíná energetickým spouštěním. Je charakterizován výkonem reaktoru větším než dvě procenta nominální hodnoty se střední teplotou chladiva v primárním okruhu přesahující 260 stupňů Celsia.

Při zhruba 30 procentech nominálního výkonu reaktoru bude přifázována turbína a pravděpodobně v listopadu nebo prosinci by měl Temelín dodat první elektřinu do rozvodné sítě. Do fáze zkušebního provozu při plném výkonu se první reaktor elektrárny podle předpokladů dostane na jaře roku 2001.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme