Dvakrát do něj zbytečně střelil. Generální inspekce obvinila jihočeského policistu ze zabití

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila jihočeského policistu ze zabití muže při zásahu na Jindřichohradecku. Tragická událost se stala loni v srpnu v chatové oblasti. Podle závěrů inspekce policista do muže po prvním zásahu zbytečně ještě následně dvakrát vystřelil. Na výsledek vyšetřování upozornil deník Právo, GIBS o tom ve středu informovala v tiskové zprávě.

České Budějovice Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generální inspekce bezpečnostních sborů

Generální inspekce bezpečnostních sborů obvinila policistů ze zabití (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Stíhanému, který zatím není postaven mimo službu, hrozí až desetileté vězení. Policisté loni zasahovali v chatové oblasti Smržov na Jindřichohradecku proti agresivnímu muži.

Generální inspekce zadržela dva členy prezidentské ochranky kvůli prodeji kradených nábojů

Číst článek

Podle inspekce byl pod vlivem alkoholu a demoloval vybavení chaty. Generální inspekce o tom informovala v tiskové zprávě.

„Po příjezdu na místo policisté spatřili muže, který přicházel k chatě a jevil známky ovlivnění alkoholem. Jeden z policistů použil služební zbraň jako donucovací prostředek, mířil jí na muže a vyzýval jej, aby si lehl, muž však nereagoval a směřoval k policistovi. Ten následně na muže vystřelil, a i když jej zasáhl a případný útok od něho již nehrozil, střelil jej ještě dvakrát,“ uvedla mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

Dodala, že policista je stíhán pro zabití a zneužití pravomoci úřední osoby.

Dokumenty k případu ve středu obdržel od inspekce i ředitel jihočeské policie Luděk Procházka. „Teprve po prostudování všech materiálů bude v dalších dnech personálně rozhodovat. Musí být dodržen postup podle zákona o služebním poměru. O vině či nevině policisty musí nakonec stejně rozhodnout soud,“ řekl ve středu jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme