OBRAZEM: Pražští hasiči mají nový autojeřáb za 22 milionů. Rameno dosáhne do výšky 38 metrů

Pražští hasiči dostali do svého vozového parku nový přírůstek. Používat při zásazích teď mohou automobilový jeřáb. Jeho cena se vyšplhala na 22,6 milionu korun, peníze šly z Fondu zábrany škod, který sdružuje finance od pojišťoven.

Fotogalerie Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Jeřáb je postaven na třínápravovém podvozku s hydropneumatickým pérováním a s možností regulace úrovně,“ popsal mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

‚Elektromobily neumíme hasit.‘ Hasiči chtějí upravit předpisy v nových velkých garážích

Číst článek

Pohání ho šestiválcový motor o výkonu 270 kW. A samozřejmostí je automatizovaná převodovka. Autojeřáb zvládne i takzvaný krabí chod, tedy jízdu šikmo vpřed či vzad doleva nebo doprava při stejném úhlu natočení kol všech čtyř náprav.

„Řídit lze i z kabiny jeřábníka, jeřáb je vybaven systémem aretace náprav pro možnost pojíždění s břemenem,“ poznamenal Kavka. „Jeřáb je tvořen teleskopickým výložníkem o maximální délce 38 metrů, tvoří ho základní díl a tři výsuvné prvky. Vysouvání výsuvných dílů je souměrné a vysouvají se ve stejnou chvíli všechny tři. Zařízení lze ovládat dálkově, jeho maximální nosnost při použití největší kladnice je 50 tun,“ doplnil mluvčí pražských hasičů.

Důležité je také pohodlí posádky a jeřábníka. Větší kabina pro dva je vyhřívaná. Menší, pro obsluhu jeřábu má vyhřívané a odvětráváné i sedadlo.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme