Hledaný miliardář Krejčíř je s celou rodinou na Seychelách

Policií hledaný miliardář Radovan Krejčíř uprchl z České republiky na Seychely, informoval Interpol. Podnikatel je na ostrovech se svou ženou a synem a všichni mají seychelské občanství. Policie teď bude požadovat vydání hledaného Krejčíře ke stíhání do České republiky. Jak řekl premiér Jiří Paroubek, s výsledkem pátrání je spokojený a věří, že se podnikatele podaří brzy vrátit do země.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Krejčíř | Foto: Dan Krzywoň | Zdroj: ČTK

"Pokud je Interpol na stopě takového zločince, je to jen dobře a já věřím, že bude brzy dopraven do země," komentoval pro Český rozhlas postup Interpolu ministerský předseda.

Smlouvu o vydávání odsouzenců a předávání stíhaných osob ale s ostrovní zemí podepsanou nemáme. Jaký bude další postup, kdyby Seychely českou výzvu odmítly, nám řekla mluvčí Policejního prezidia Blanka Kosinová: "Proti Radovanu Krejčířovi bude zahájeno stíhání jako proti uprchlému, respektive to bude obdobný případ jako stíhání Viktora Koženého."

Radovan Krejčíř je stíhaný pro rozsáhlou majetkovou trestnou činnost a také za přípravu vraždy celníka. Před dvěma měsíci ale uprchl policii ze své luxusní vily v Černošicích při domovní prohlídce. Tento útěk stál funkci policejního prezidenta Jiřího Koláře.

O tom, že by podnikatel mohl být na Seychelách, se spekulovalo už dřív. Policisté, kteří dělali u Krejčíře jednu z prvních domovních prohlídek, totiž našli ve vile několik seychelských pasů. Státní zástupce Vladimír Tryzna navíc potvrdil, že Krejčířův majetek, který koncem srpna zajistila finanční policie v kamionu při celní deklaraci u Berouna, mířil také právě na Seychely.

Právě dnes policie po dvou letech ukončila vyšetřování bývalého prezidenta Harvardských investičních fondů Viktora Koženého a bývalého předsedy představenstva Harvardského průmyslového holdingu Borise Vostrého. Oba jsou stíháni jako uprchlí pro podvod a teď mají spolu s advokáty tři měsíce na seznámení se spisem.

Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme