Část hostů zahájení karlovarského filmového festivalu již dostala pokuty za nenasazené respirátory

Hygienici už rozdali pokuty některým lidem, kteří neměli nasazený respirátor nebo nanoroušku na zahájení Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Pro Českou televizi to uvedla mluvčí karlovarské hygieny Michaela Zajíčková. Podle ní nadále pokračuje šetření a identifikace dalších provinilých osob.

Karlovy Vary Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavnostní zahájení filmového festivalu v Karlových Varech 2021 | Zdroj: Film Servis Festival Karlovy Vary

Zahájení Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech proběhlo 20. srpna ve Velkém sále hotelu Thermal. Podle fotografií na něm většina obecenstva neměla nasazenou ochranu dýchacích cest. Případem se začali zabývat krajští hygienici. 

Hygiena šetří porušení proticovidových pravidel na festivalu ve Varech. Hostům hrozí pokuta až 10 tisíc

Číst článek

„Krajská hygienická stanice Karlovarského kraje již ztotožnila část fyzických osob, které se účastnily zahajovacího večera 55. ročníku MFF Karlovy Vary, a došlo k uložení několika sankcí ztotožněným fyzickým osobám,“ řekla ve čtvrtek Zajíčková České televizi

Výši pokut zatím mluvčí nechtěla specifikovat, běžný postup v případě absence ochrany dýchacích cest ve vnitřních prostorách je ale podle ní udělení pokuty ve výši 500 až 3000 korun. 

Na porušení platného nařízení upozornil na twitteru epidemiolog Rastislav Maďar a sdílel fotografii, na níž je vidět, že většina osazenstva sálu nemá nasazené respirátory ani nanoroušky. Povinnost nošení ochrany dýchacích cest ve vnitřních prostorách platí i pro kulturní akce. Výjimkou je pouze čas potřebný ke konzumaci jídla nebo pití. 

Když máte jít příkladem ostatním, ale nějak to nevyjde. Když máte ukázat, že jsme v tom všichni společně, ale zase nic… Díky všem, kteří tam poctivě respirátory nosí, i když to příjemné není nikomu. Za 10 dní se otevírají školy, fakt nepotřebujeme dávat deltě tolik prostoru.

16:37 – 21. 08. 2021

84 1337

Pořadatelé festivalu se za pochybení hostů na zahajovacím večeru omluvili. „Jsme si vědomi, že během slavnostního zahájení MFF Karlovy Vary došlo bohužel z části k nedodržení nařízení ministerstva zdravotnictví o povinném zakrytí dýchacích cest respirátory nebo nanorouškami,“ uvedli.

onz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme