Kontrola na objednávku? Do týdne ukážeme, že náš postup vůči FAU byl správný, tvrdí finanční správa

Finanční správa zveřejní během týdne podrobnosti k loňskému zásahu proti firmě FAU. Ta skončila v konkurzu. Správa vypracuje materiál poté, co byla zproštěná mlčenlivosti.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Finanční správa (ilustrační foto)

Finanční správa (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Mluvčí finanční správy Gabriela Štěpanyová je přesvědčena, že se potvrdí správnost postupu úřadu.

„Finanční správa včera (ve středu) v půl šesté odpoledne obdržela oficiální zproštění mlčenlivosti od společnosti FAU s. r.o. V návaznosti na tuto skutečnost připravíme kvalifikované vyjádření k našemu postupu a podrobnostem řízení s danou společností. Finanční správa je přesvědčená, že se tím jednoznačně potvrdí závažnost zjištěných skutečností a oprávněnost jejího postupu,“ řekla Radiožurnálu.

Opavská firma FAU zbavila mlčenlivosti finanční správu i Babiše. Provokace, reagoval šéf hnutí ANO

Číst článek

Podle finanční správy se FAU zapojila do podvodu, což ale firma odmítá. Soud také nedávno některé požadavky daňové správy zrušil jako neoprávněné. Vysvětlení kauzy chtějí příští týden po finanční správě i poslanci z rozpočtového výboru sněmovny.

O společnosti FAU se začalo mluvit po té, co její jméno zmínil předseda hnutí ANO Andrej Babiš v další nahrávce. Tu zveřejnila Skupina Šuman v neděli odpoledne.

Někdejší ministr financí na ní firmu FAU Přerov označuje za „zločineckou bandu“, která dluží státu 200 milionů. Řekl také, že „naši klekli na tu FAU Přerov, takže to je v insolvenci, odstavený účty, vagóny“.

Babiš ale odmítá, že by finanční správu ohledně FAU jakkoliv úkoloval či ovlivňoval. Přímo ani nepotvrdil autentičnost zveřejněné nahrávky.

Jana Klímová, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme