Lessy představil nové vedení policie, tým náměstků se rozšířil

Nový policejní prezident Petr Lessy odpoledne představil svůj tým. Prezidium nově povede se čtyřmi náměstky, do čela policie se postaví staronové tváře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní prezident Petr Lessy (uprostřed) představil své náměstky - zleva Osvald, Bell, Husák, Červíček

Do funkce náměstka pro vnější službu Lessy jmenoval od 1. dubna Vladislava Husáka, někdejšího policejního prezidenta. Jednou z jeho priorit má být dokončení transformace cizinecké policie, kterou dosud vedl.

Náměstkem pro službu kriminální policie a vyšetřování se také od začátku dubna stane Martin Červíček, který dosud stál v čele pražské policie. Ve funkci chce zúročit zkušenosti z české metropole.

Křeslo náměstka pro ekonomiku dočasně, tedy do ukončení výběrového řízení, obsadí Slavomír Bell a nové funkce náměstka pro řízení lidských zdrojů se ujme Pavel Osvald, a to rovněž na dobu výběrového řízení.

Místo čtvrtého náměstka Lessy vytvořil proto, že není spokojen s organizační strukturou na prezidiu. Za personální otázky musí mít podle něj někdo jasně danou odpovědnost a musí mít i odpovídající pravomoci. Policie podle Lessyho zřízením místa ušetří, prezident totiž ruší několik funkcí ředitelů.

Osvaldovo jméno ale vyvolalo poměrně silnou kontroverzi, protože byl členem komise, která doporučila Petra Lessyho do čela policie. Krátce nato jej nový policejní prezident pověřil řízením své kanceláře.

Nikola Bojčev, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme