Obrázek bomby na toaletě vyděsil letušku i pilota, stroj po přistání v Praze prohledali pyrotechnici

Policie v neděli na letišti v Praze prověřovala, zda na palubě letadla po příletu z Velké Británie není bomba. Akci policie spustila poté, co letuška našla za letu na toaletách obrázek s bombou. Letoun bezpečně přistál, pyrotechnici v něm ani v zavazadlech bombu nenašli. Nevznikla škoda a nikdo nebyl ohrožen. Vyplývá to z vyjádření mluvčí cizinecké policie Kateřiny Rendlové.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 22:40 16. 12. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Foto: Anna Kottová | Zdroj: Český rozhlas

Letadlo na lince z Manchesteru do Prahy plánovaně přistálo kolem 18. hodiny. Jeho kapitán si vyžádal asistenci policie. „Letuška nalezla na toaletách obrázek, na kterém byla vyobrazena bomba. Kapitán letadla vyhodnotil situaci jako hrozbu,“ řekla Rendlová.

Pyrotechnické prohlídky letounu, zavazadel z podpalubí i příručních zavazadel byly podle mluvčí negativní. „Opatření na letišti Václava Havla v Praze kvůli hrozbě bomby na palubě letadla bude za několik minut ukončeno,“ uvedla Rendlová na twitteru krátce před 22:30.

V letounu bylo spolu s posádkou 183 cestujících. Policie od nich zjišťovala, zda nemají k události nějakou informaci nebo jestli neviděli něco podezřelého. Poté je propouštěla k jejich další cestě, řekla mluvčí.

Policie na letišti v Praze prověřovala potenciální hrozbu bomby na palubě letadla. Letadlo je po bezpečném přistání kontrolováno policejními pyrotechniky, cestující jsou po vytěžení postupně propouštěni do vnitrozemí. Nedošlo k žádné škodě na majetku, ohrožení života ani zdraví.

20:07 – 16. 12. 2018

12 64

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme