Lidovci: Začátkem dubna se dá čekat další diskuse o osudu vlády

KDU-ČSL dává ČSSD do jejího velikonočního sjezdu oddychový čas a prostor na to, aby si nejsilnější vládní strana sama vyřešila pochybení jejího úřadujícího předsedy a premiéra Stanislava Grosse.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

M. Kalousek | Foto: Michal Kamaryt

Toto rozhodnutí a dosavadní postup předsednictva křesťanských demokratů ve čtvrtek večer jednomyslně schválil i jejich stranický celostátní výbor. V koalici tak zavládlo dočasné příměří.

Začátkem dubna se ale dá očekávat další kolo jednání o osudu současné vlády. Naznačuje to i šéf KDU-ČSL Miroslav Kalousek:"Znamená to, že sociální demokracie má prostor ve své předsjezdové diskusi a my se těšíme na to, že usedneme k jednacímu stolu s těmi, kdo budou mít čerstvý mandát od sjezdu sociální demokracie."

Sociální demokraté trvají na tom, že mají právo i odpovědnost nejsilnější vládní strany nominovat premiéra. Zároveň znovu prohlásili, že chtějí nadále vládnout s lidovci i unionisty.

Více se dočtete ZDE.

Milan Kopp, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme