Na Olomoucku se srazil rychlík s kamionem

Na Olomoucku se dopoledne srazil mezinárodní rychlík s kamionem, jeho řidič nehodu nepřežil. Cestující ve vlaku zraněni nebyli, doprava na trati je ale zastavena. K nehodě došlo na železničním přejezdu nedaleko Červenky. Lokomotiva a první vagón rychlíku jedoucího z Prahy do Olomouce po srážce vykolejily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nehoda na přejezdu | Foto: Vladislav Galgonek

Podrobnosti o nehodě Radiožurnálu sdělil mluvčí Českých drah Pavel Tesař: "Dnes v 10:10 došlo na trati Česká Třebová - Přerov na železničním přejezdu mezi stanicemi Moravičany a Červenka ke srážce vlaku Intercity 121 Košičan s kamionem, jehož řidič pravděpodobně nerespektoval výstražnou signalizaci. V důsledku srážky došlo k vyšinutí lokomotivy a jednoho vozu vlaku, což způsobilo přerušení provozu vlaků na obou traťových kolejích."

"Ve vlaku neutrpěl zranění nikdo podle informací naší posádky, která byla na místě, v kamionu byl řidič, ročník 1955, ten na následky nehody zahynul, " řekl Českému rozhlasu ředitel olomoucké záchranné služby Michal Fišer.

Příčiny nehody na místě zjišťuje inspekce Českých drah. Podle Pavla Tesaře není vyloučeno, že neštěstí zavinila nepozornost řidiče kamionu. "Zdá se, že řidič kamionu nerespektoval výstražnou signalizaci, protože nebyla hlášena žádná porucha přejezdového zařízení. Na místo jede nehodový vlak z Ostravy, díky kterému by ještě dnes mělo dojít k obnovení provozu, bude to v odpoledních hodinách, ale čas zatím nedokážeme upřesnit. V současné době jsou osobní vlaky nahrazeny autobusy a dálkové vlaky jezdí odklonem buď přes Šumperk nebo přes Brno, což si u těchto vlaků vyžádá zpoždění v desítkách minut."

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Tesař o nehodě na přejezdu

Také podle přednosty regionálního inspektorátu Českých drah Miroslava Šneidera zatím vše nasvědčuje tomu, že tragédii zavinil řidič, který při ní zahynul. "Vypadá to tak, protože ty blikače blikaly a ten náraz do toho auta byl vzadu, takže on se to asi ještě snažil přejet, ale už to nestih."

Markéta Kaclová, Marika Táborská, Adam Fritscher , Aleš Kouba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme